Сім причин, чому жінкам 40+ треба їсти журавлину

Головна Сторінка » Сім причин, чому жінкам 40+ треба їсти журавлину

Журавлина є настільки потужним джерелом корисних речовин, що її можна назвати справжнім суперфудом для нашого здоров’я. Особливо ці ягоди варто їсти всім жінкам за 40.

Журавлина містить кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, вітаміни PP, В1, В2, В6, В9, С та Е. Ці мікроелементи необхідні для належного функціонування всіх систем жіночого організму у період менопаузи та гормональних збоїв.

Користь журавлини в раціоні

Антиоксидантна дія. Ягода містить антиоксиданти, тому спроможна знищити вільні радикали в організмі, що є причиною раку. Журавлина також покращує стан шкіри, нігтів і волосся.

Зміцнює серце й судини. Журавлина здатна знижувати рівень поганого холестерину в крові та покращувати кровообіг. Забезпечує ефективний захист серця й судин від різних захворювань та запалень.

Знижує кров’яний тиск. Вчені довели, що регулярне вживання ягід здатне нормалізувати високий тиск.

Зміцнює імунітет. Журавлина містить вітаміни А і С, які здатні зміцнити імунітет і захистити організм від вірусних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єжевіка, голубіка та клюква: як легко українською замінити російські кальки

Протизапальний ефект. Через вміст антиоксидантів журавлина протидіє запальним процесам в організмі.

Антибактеріальна дія. Ягода містить проантоціаніди, які нівелюють хвороботворні бактерії й не дають їм закріпитися на стінках сечового міхура. Тому її треба їсти усім, хто має захворювання сечовивідних шляхів.

Як найкраще вживати журавлину

Сама ягода може бути дуже кислою та дещо терпкою, однак її можна по-різному готувати й додавати до інших страв.

Наприклад, це можуть бути соки, смузі, соуси до м’яса та овочів. Ягоду можна сушити та заморожувати, щоб потім варити компот та робити ароматні чаї.

Також журавлину додають до різноманітної випічки та десертів. Після обробки, завдяки вмісту кислоти, ягода зовсім не втрачає своїх поживних та корисних властивостей.

Сезонні літні ягоди багаті антиоксидантами. Це малина, ожина, аґрус, полуниця, чорниця, смородина.Вони уповільнюють процеси старіння в організмі. Знижують крихкість та ламкість капілярів. Підтримують здоров’я очей та зору.

Журавлина багата на антиоксиданти та вітамін С, які допомагають захищати організм від шкідливих впливів навколишнього середовища. Вона також містить урсолову кислоту, яка має протизапальні властивості та сприяє збереженню молодості шкіри. Журавлина допомагає покращити стан шкіри, зменшити запалення та підтримати здоров’я серця.