Україна не збирається створювати ядерну зброю, для країни немає іншої альтернативи окрім вступу в НАТО.
Журналіст запитав президента Володимира Зеленського, скільки часу знадобиться Україні для створення ядерної бомби. У відповідь лідер держави зазначив, що іноді ми створюємо проблеми самі собі, і подібні питання лише сприяють цьому. Про це він сказав на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Він підкреслив, що Україна ніколи не заявляла про наміри розробляти ядерну зброю. Зеленський також додав, що Україна не має іншого вибору, окрім вступу до НАТО, наголосивши, що це основний сигнал, але водночас країна не займається створенням ядерної зброї.
Також президент розповів, що наголошував на важливості членства України в НАТО під час розмови з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.
“Я йому сказав: Який же вихід? Або в України буде ядерна зброя – і тоді це для нас захист, або ми повинні мати якийсь альянс. Окрім НАТО, ми сьогодні не знаємо дієвих альянсів”, – наголосив Зеленський.
На цьому тлі аналітик Bild Юліан Рьопке, посилаючись на українського високопосадовця, заявив, що Україна могла б створити ядерну бомбу за кілька тижнів, якби отримала відповідний наказ.
У відповідь на це керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко підкреслив, що подібні фантазії західних журналістів щодо української ядерної зброї є вигаданими.
Цю тему також прокоментував для “24 каналу” радник президента з комунікацій Дмитро Литвин, зазначивши, що вже давно можна переплутати, де слова Юліана Рьопке, а де заяви російських пропагандистів, оскільки обидві сторони поширюють в інформаційний простір подібні нісенітниці.
В епіцентрі уваги Європи знову – План перемоги України. Проте головна інтрига не так навколо самого документа, як навколо єдності партнерів України. Напруга у відносинах відчувалася з перших слів президента Володимира Зеленського.
Деякі союзники ознайомилися з Планом раніше, розповів він у Брюсселі 17 жовтня після участі у засіданні Ради Європи, бо від їх волі залежить “посилення нас” тим, що є у секретних додатках, зокрема, по “далекобійці”.
Про реальність вступу можна буде думати тільки після завершення “гарячої” фази війни, вважає експерт-міжнародник Станіслав Желіховський. “Наразі поки що ми говоримо про наші побажання”, – зазначив він. Можливо, саме до них можна віднести прогноз Джуліанни Сміт про запрошення до завершення каденції Джо Байдена.