fbpx

Скількох українських політв’язнів утримує Росія: Лубінець сказав

Головна Сторінка » Скількох українських політв’язнів утримує Росія: Лубінець сказав

Російська Федерація незаконно утримує 180 політв’язнів.

Більшість з них кримські татари, представники корінного народу Криму. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram 26 лютого.

“Кричущим порушенням Росією основоположних прав людини і норм міжнародного права стала нещодавня загибель у катівнях Кремля двох закатованих політв’язнів Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова. Їм не надали необхідної медичної допомоги”, написав Лубінець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У колонії РФ помер український політв’язень Ширінг правозахисники

Зазначив, що Росія не припиняє жорсткі репресії та переслідування українських громадян у тимчасово окупованому Криму. Бо “відчуває постійний острах” перед українським спротивом.

Через це росіяни проводять незаконні обшуки, відкривають сфабриковані кримінальні справи, надумують вироки, зокрема, кримським татарам, каже Лубінець.

Дев’ять років тому у ці лютневі дні російські загарбники почали фатичну окупацію українського Криму. Тоді спротив патріотичних сил на півострові ще міг бути відкритим. Але недовго. Пізніше він мусив перейти у підпілля.

Із початком повномасштабної війни РФ проти України український та кримськотатарський партизанський рух у Криму активізувався з новою силою. Gazeta.ua зібрала фото, що демонструють незламність та стійкість українських патріотів у Криму.

26 лютого стало символом опору російській окупації. Саме цього дня 2014 року в Сімферополі біля кримського парламенту відбувся масовий мітинг на підтримку територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу.

Generated by Feedzy