fbpx

Жахи окупації: що відбувається у знищеному Росією Сіверськодонецьку

Головна Сторінка » Жахи окупації: що відбувається у знищеному Росією Сіверськодонецьку

Сіверськодонецьк на Луганщині продовжує перебувати під окупацією російської армії.

Відновлення міста росіяни відтермінували ще на два роки. Про це повідомила обласна військова адміністрація в Telegram 26 лютого.

“Цього тижня регіональна окупаційна влада озвучила ще одну обіцянку відновити всі будинки в місті до 2025 року. Вірогідно, деякі показові роботи розпочнуть перед псевдовиборами, які очікуються у вересні”, йдеться в повідомленні.

В ОВА нагадали, що цій заяві передували безліч обіцянок окупантів відновити зруйноване місто. Робили їх на різних рівнях починаючи від місцевих колаборантів і завершуючи Кремлем.

“За фактом, наприкінці зими маємо місто без опалення, де намагаються підготувати другий гуртожиток під соціальне житло. В першому, нагадаємо, зараз мешкає близько 50 осіб”, додали в повідомленні.

За даними ОВА, у Сіверськодонецьку почали отримувати рахунки за комуналку із завищеними обсягами споживання. Тобто платіжки надходять незалежно від того, проживає людина в місті чи ні.

“Напередодні зими окупаційна влада обіцяла не нараховувати плату за газ та електроенергію (де вона є) через відсутність опалення. Втім, у лютому людям виставили рахунки з обсягами споживання. Час сплачувати по рахунках настав”, додали в ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ розбили наступ росіян під Кремінною: Гайдай про ситуацію на Луганщині

У місті окупанти не в змозі налагодити навчальний процес. Жодна школа не пропрацювала у період, коли цього дозволяли безпекова ситуація і погодні умови, кажуть в ОВА.

Перевести дітей на дистанційне навчання неможливо за відсутності інтернет-зв’язку.

“Кабельний інтернет у Сіверськодонецьку окупанти не полагодили, а якості мобільного не вистачало для навчання. Хоча і його в місті немає декілька тижнів. А останні декілька днів туди й не додзвонишся, бо все відключено через боротьбу з партизанами”, пояснила місцева влада.

У результаті упродовж усього навчального року діти раз на тиждень приходять до школи, отримують завдання на паперових носіях, виконують його вдома та повертають вчителю для перевірки.

“Інтеграл степеневої функції школярі шукають удома. Для яких-небудь консультацій в них є декілька хвилин на тиждень”, підсумували в ОВА.

25 червня 2022 року окупанти захопили Сіверськодонецьк, попередньо перетворивши його фактично на руїни. Місто потерпало від нескінчених авіаударів, росіяни обстрілювали його касетними снарядами. Пошкоджена велика кількість будинків.

За даними місцевої влади, 90% будівель у Сіверськодонецьку зруйновані вщент ворогом під час боїв. Постраждали також комунікації. Місцеві, втративши будинки, змушені готувати на вулицях виловлену з Сіверського Дінця рибою.

Generated by Feedzy