Скільки криптовалюти задекларували чиновники: цього року на 10% більше

Головна Сторінка » Скільки криптовалюти задекларували чиновники: цього року на 10% більше

Українські чиновники подали понад 2100 декларацій за 2024 рік, де вказані активи у криптовалюті. Це на 10% більше, ніж у 2023-му, й у 2,2 раза більше, ніж до початку повномасштабної війни.

Найбільш активно цифрові активи декларують співробітники Національної поліції. Серед найпопулярніших криптовалют залишаються Tether (USDT), Bitcoin (BTC, XBT) та Ethereum (ETH), повідомляє Опендатабот.

У Нацполіції 322 посадовці вказали криптовалюту у своїх звітах. Це 15% від загальної кількості декларантів.

Працівники прокуратури опинилися на другому місці – вони задекларували криптовалюту у 240 випадках. Судді подали 227 таких декларацій. У міських радах 119 чиновників задекларували цифрові активи. У Збройних Силах криптовалюта зазначена у 77 деклараціях, а в НАБУ – у 38.

За географією лідирують Київ і область: 582 і 185 чиновників відповідно задекларували криптовалюту. На Харківщині таких держслужбовців 172, у Дніпропетровській області – 167. Львівщина посіла п’яте місце – там 133 декларанти з криптовалютними активами.

Найпопулярнішим цифровим активом серед посадовців є Tether (USDT) – його вказали 802 чиновники. Bitcoin (BTC, XBT) стабільно тримається на другому місці – 731 декларація. Ethereum (ETH) задекларували 713 держслужбовців.

Найбільше біткоїнів задекларував Олег Бондаренко, голова комітету Верховної Ради з екологічної політики. На його рахунку 80 BTC, що на 1 квітня оцінюється у 279,4 млн грн.

У категорії Ethereum (ETH) лідером став депутат Сергій Майзель. Він володіє 200 токенами вартістю 15,5 млн грн.

Рекордсменом за кількістю Tether (USDT) є начальник департаменту Офісу Генерального прокурора Віталій Бровко. У його декларації фігурує 847 908 USDT, що еквівалентно 35 млн грн.

Деякі колишні чиновники могли б увійти до топу, але заявили про втрату доступу до своїх криптоактивів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Падіння криптовалют: чому обсяги торгів знизились на 63%

Ексзаступник голови Державної служби геології та надр Роман Сарамага 2021 року задекларував рекордні 380,95 BTC. Станом на 1 квітня 2025 року їх вартість становить близько 1,33 млрд грн. Однак він зазначив, що більше не має доступу до цих коштів.

Найбільше Ethereum – 1800 одиниць або понад 140 млн грн – належало депутату Подільської районної ради Одеської області Ігорю Осіпову. У торішній декларації він також вказав, що втратив доступ до своїх активів.

Статистика стверджує, що криптовалютні заощадження є у 7-10% населення, і цейпоказник постійно зростає.

Адже навіть пересічному громадянину вже відомі чисельні переваги наявності віртуальних коштів на рахунку в криптогаманці. По-перше, це дуже надійно, а по-друге, криптомонети мають таку ж фінансову силу, як і звичайні гроші.

Найпопулярніші серед українців саме біткоїни, адже курс біткоїна на поточний момент найвищий серед усіх видів криптовалют. Всього існує кілька десятків тисяч видів крипти, але лише 15-20 з них мають найбільший попит.