Сім рослин, які обрізають у квітні для пишного цвітіння навесні та влітку

Головна Сторінка » Сім рослин, які обрізають у квітні для пишного цвітіння навесні та влітку

Обрізка рослин – невід’ємна частина садівництва. Ця практика не тільки допомагає покращити загальний вигляд вашого двору, але й може сприяти здоровішому росту. Знати, як обрізати, – це одне, але не менш важливо знати, коли обрізати.

Деякі квіти та плоди найкраще обрізати ранньою весною, тоді як інші слід залишити в спокої до кінця сезону, пише marthastewart.

Досвідчені садівники розповіли про найкращі рослини для обрізки в квітні. Дотримуйтесь їхніх порад і хитрощів, і матимете здоровіший і пишніший двір.

Мітловидна гортензія

Створюють красиві конусоподібні квіти, які додають кольору та елегантності вашому двору. Гарно цвітуть на новій деревині.

Їх слід обрізати в квітні, тому вони дають квіти на зростанні поточного сезону, каже менеджер з багаторічних рослин у Plants Unlimited Ханна Хауленд.

Обрізка ранньою весною, до початку нового росту, сприяє міцному розгалуженню та рясному цвітінню влітку.

Обрізка цих рослин також є відносно простим процесом, який сприяє кращому цвітінню та сильнішим стеблам.

“Скоротіть минулорічний ріст до пари сильних бруньок приблизно від 1/3 до 1/2 загальної висоти. Цьогорічні квіти з’являться на новому рості, який буде наступним”, – говорить співдиректор Johnsen Landscapes Pools Ян Джонсен.

Троянди

Хоуленд рекомендує обрізати троянди у квітні, оскільки це збільшує кількість квітів і допомагає боротися з хворобами та шкідниками, покращуючи циркуляцію повітря.

“Щоб обрізати, видаліть будь-яку мертву, пошкоджену або хвору деревину, обріжте слабкі або схрещені стебла та обріжте тростини, що залишилися, до бруньки, яка звернена назовні”, – каже вона.

Завдяки своєму кольору та аромату ці квіти створюють фокус у будь-якому відкритому просторі, що робить їх простою справою, додає вона.

Фруктові дерева

У квітні бажано обрізати деякі фруктові дерева, зокрема яблуні, груші, вишні, абрикоси та сливи.

Обрізка ранньою весною видаляє мертві, хворі або переповнені гілки, дозволяючи сонячному світлу проникати крізь крону рослин і сприяючи кращій якості плодів”, – каже Хауленд.

Позбавлення від цих гілок допоможе сонцю краще проникати в крону дерева, що призведе до отримання якісніших плодів. Як бонус, ці дерева пропонують не тільки смачні врожаї, але й гарне цвітіння.

Синій туман чагарник

Кущі синього туману є ідеальним вибором для невеликих садів.

“Це ще один із моїх фаворитів, які люблять сонце. Цвіте в кінці сезону, цвіте з кінця літа до осені. Він додає прохолодні сині та фіолетові квіти в сад саме тоді, коли багато інших рослин в’януть”, – додає Джонсен.

Джонсен каже, що його також відносно легко обрізати. Оскільки він цвіте на новій деревині, обріжте його. Листя легко відросте знову.

Виноград

Виноградні лози обрізають у квітні, щоб сприяти здоровому росту.

“Ранньою весною, коли рослина ще перебуває в стані спокою, видаліть мертву, хвору або слабку деревину та обріжте ріст попереднього року до кількох здорових бруньок на кожній тростині”, – каже вона.

Виноград може стати чудовим для озеленення. Вони можуть стати елегантним декоративним навісом для альтанок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які дерева не варто садити біля дому. Що з ними не так

Смоук Буш

“Димовий кущ (Cotinus coggygria) слід обрізати в квітні, щоб сприяти здоровому росту та яскравому листю, яке є основною декоративною особливістю рослини”, – каже Хауленд.

Обрізка є досить простим процесом: просто видаліть мертві або пошкоджені гілки, обріжте старі стебла до рівня землі та сформуйте решту. Рослина вражає листям у відтінках фіолетового, зеленого або золотого.

Перстач чагарниковий

Ці красиві квіти мають відтінки жовтого, рожевого або оранжевого, залежно від сорту, і стійкі до посухи.

“Це один із моїх улюблених компактних кущів через його надзвичайну витривалість і тривалий час цвітіння. Він цвіте з пізньої весни до заморозків”, – каже Джонсен.

Щоб зберегти його цвітіння здоровим і красивим, Джонсен рекомендує обрізати перстач кущовий у квітні. Видаліть кілька найстаріших, найтовстіших стебел біля основи, щоб стимулювати новий ріст і кращу циркуляцію повітря.

Старий пень на ділянці може бути неабиякою проблемою для городників. Викорчувати його буває дуже важко. Пень можна не корчувати, а створити з нього квіткову клумбу. Для цього потрібно розбити землю навколо пня й посадити квіти або інші рослини.

Гарним може вийти й декоративний столик або стілець із пенька. Для цього потрібно вирізати стовбур пня, обробити його і додати необхідні деталі.