Майже половина – 45% – українців вважають, що перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа наближає закінчення російсько-української війни.
Водночас майже 14% впевнені, що мир стає віддаленішим. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 2-17 грудня.
Ще 30% респондентів вважають, що мир стає лише трохи ближчим. Про значне віддалення миру заявили 5%, про деяке 9% опитаних. При цьому 40% респондентів або вважають, що нічого не зміниться, або не змогли визначитися зі своєю думкою.
Соціологи також запитували, чи при Трампі Україна може розраховувати на справедливий мир. Лише 7% опитаних переконані, що мир може бути повністю справедливий для України. Лише 11% вважають, що мир буде повністю несправедливий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп натякає на зменшення допомоги Україні
“Більшість же українців перебувають між цими крайніми думками і питання більше в пропорції – чи буде більше виконання вимог України чи, навпаки, більше виконання вимог Росії”, – йдеться у повідомленні КМІС.
Загалом 23% українців вважають, що при Трампі мир буде переважно або повністю справедливим для України. Вважають, що буде переважно чи повністю несправедливим 31%. Ще 29% відповіли, що буде і виконання вимог України, і поступки Росії, тому важко сказати, чого саме буде більше. Решта 18% не змогли визначитися із своєю думкою.
Дослідження тривало з 2 по 17 грудня. Методом телефонних інтерв’ю опитали 985 респондентів у віці від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, яка контролюється урядом України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.
Російський диктатор Володимир Путін відкинув пропозицію, яку розробляє команда обраного президента США Дональда Трампа, щодо можливого мирного плану, зазначають аналітики Інституту вивчення війни.
Лідер РФ, зокрема, напряму відкинув пропозицію, яку розглядала команда Трампа, відкласти членство України в НАТО щонайменше на десять років як умову припинення війни в Україні.