Скільки заробляють українські біженці в Європі: опитування

Головна Сторінка » Скільки заробляють українські біженці в Європі: опитування

Економічне становище українських біженців за кордоном значно покращилося в порівнянні з травнем 2023 року.

Так, кількість українців за кордоном, яким не вистачає грошей на їжу чи одяг зменшилася на 10%. Про це свідчать данні опитування від Info Sapiens.

Крім того, значно зросла кількість українських біженців, які отримують вищі доходи, ніж до початку повномасштабної війни. Якщо у листопаді 2022 року їх було 43%, то в даний час понад 60%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща готує суттєві зміни в допомозі біженцям з України

Збільшилася також і кількість людей, які мають роботу за кордоном – з травня 2022 року до січня 2024 року їх частка зросла з 39% до 45%. Крім того, зменшується частка тих, хто не шукає роботу, а також людей, які невдоволені обсягом соціальних виплат.

“Це пояснюється, зокрема, вищим рівнем працевлаштування та зростанням доходів”, – пояснюють у результатах дослідження.

Про дослідження: в грудні 2023 – січні 2024 року дослідницька агенція Info Sapiens провела опитування українських біженців. Опитування проводили за вибіркою за допомогою SMS-розсилки із посиланням на онлайн-анкету. Загальна кількість опитаних – 1000 осіб.

Основною статтею витрат українських біженців за кордоном є продукти харчування.

ЗМІ опитало українських банкірів щодо структури карткових витрат їхніх клієнтів.

За даними представника ПУМБ Дениса Воробйова, найчастіше витрачають на продукти – 34% усіх клієнтів банку за кордоном оплачували цю категорію товарів у четвертому кварталі 2023 року.