Скоро контрнаступ? ЗСУ почали розмінування територій – WP

Головна Сторінка » Скоро контрнаступ? ЗСУ почали розмінування територій – WP

Українські сапери вже кілька тижнів проводять роботу з розмінування територій.Це пов’язують з початком контрнаступу.

Щоб просунутися на окуповану територію, Збройним силам України потрібно пройти через замінування, не сповістивши про це росіян, інформує видання The Washington Post з посиланням на українських військових.

Українські сапери роблять це вручну і вночі, йдеться в публікації.

Командир інженерного підрозділу 1-ї танкової бригади з позивним “Клімат” розповів журналістам, що роботи продовжуються вже кілька тижнів, але точні місця розмінування оголошуватись не будуть.

На кожній розмінованій ділянці встановлюють спеціальні позначки, які навіть можуть вказувати шлях у бік ворога.

Під час робіт використовується спеціальна техніка на базі відомого німецького бойового танка Leopard 2, а також радянські машини УР-77 “Метеорит”.

Українські сапери отримали від західних партнерів кілька сучасних інженерних танків, які можуть переорювати мінні поля.

“Українці хотіли б отримати для розмінування штурмову машину M1150 на основі M1 Abrams, але наразі партнери не передавали такої техніки. Наразі ЗСУ не вистачає інженерних танків та інших подібних інструментів”, повідомив полковник Управління інженерних військ ЗСУ Сергій Матвійчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Великої Британії зробило заяву про контрнаступ ЗСУ

Також українські військові назвали схему, за якою росіяни встановлюють міни одна лінія протитанкових мін, лінія протипіхотних мін разом з мінами-пастками, а потім ще одна лінія протитанкових мін.

Сапери кажуть, що протитанкові міни знаходять за допомогою дронів, а от протипіхотні виявити набагато складніше.

Полковник Матвійчук каже, що загарбники встановили доволі потужну систему інженерних загороджень, яка направлена на перешкоджання мобільності наступаючих військ.

WP пише, що наступ українських сил буде важчим, аніж торік восени, бо росіяни навчились на власних помилках та готуються краще. Ймовірно, це і є основною причиною, чому контрнаступ затягується.

Результатом контрнаступу має бути звільнення українських територій.

Коли він відбуватиметься, це буде відчутно, заявив президент України Володимир Зеленський на спільній з президентом Естонії Аланом Карісом пресконференції.

Він підкреслив, що контрнаступ не кіно. Головне, щоби його побачила Росія. І не тільки побачила, а й відчула, зазначив Зеленський.