20 січня християни святкують Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Цього дня наші предки знову починали ткати, вишивати, різати худобу тощо. Все це заборонялося під час святкування різдвяних свят.
Сьогодні не можна піднімати голки або шпильки з підлоги та довго дивитися у дзеркало, були переконані пращури. Думали, що ці вчинки можуть прикликати негаразди людині. Натомість із 20 січня українці починали пити вранці перед їжею воду, яке посвятили на Водохреще. Вважали її цілющою та здатною позбавити хвороб.
Із прикмет українці найбільше вірили у наступні:
– Якщо 20 січня пішов сніг та ударив мороз, то урожай буде чудовим;
– Птахи літають низько до сильних опадів;
– Літом буде багато сонячних днів, якщо сьогодні буде туманний день;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка прикмета вкаже на посушливе літо та чому на Хрещення водою кроплять худобу
– Якщо 20 січня граєте весілля, то нареченій варто випити вина. Це означатиме, що шлюб буде щасливим;
– Сонячна погода до спекотного літа.
Іоанн Хреститель народився неподалік Єрусалиму у священика Захарії та праведної Єлизавети, які виконували всі заповіді та роками молили Бога аби дарував їм дитя. Про майбутню появу сина, Захарій дізнався під час служіння у храмі. Йому явився Ангел, за християнськими переказами.
“Не бійся, Захаріє, твоя молитва вислухана. Дружина твоя, Єлизавета, породить тобі сина. І ти даси йому ім’я Іоан”, – сказав посланець Бога. Його пророцтво згодом збулося і у святого подружжя народився довгоочікуваний первенець.