SpaceX готує стартову вежу Starship до перетворення на “Мехазіллу”

SpaceX готує стартову вежу Starship до перетворення на “Мехазіллу”

Після сплеску активності і поставок нестандартних деталей SpaceX, схоже, майже готова почати перетворювати величезну стартову вишку Starship на те, що генеральний директор Ілон Маск назвав “Мехазіллой”.

За останні кілька тижнів ряд нових компонентів почав швидко формуватися, пропонуючи перше реальне уявлення про те, як може виглядати останнє (обнадійливе) нововведення SpaceX і як воно може функціонувати. Раніше в цьому році Маск оголосив про плани повністю відмовитися від опор на надважких прискорювачах – і, можливо, на зорельотах – замість цього використовуючи гігантську вежу з “руками”, щоб буквально ловити ракети в повітрі.

Ці дивні плани викликали дикі спекуляції, оскільки шанувальники аерокосмічної галузі, які уважно стежать за SpaceX, намагалися уявити, як могло б виглядати таке рішення, часто вступаючи у свого роду нечітку дискусію з самим Маском, який час від часу відповідає на висловлювання фанатів у Твіттері.

“Стартова вежа” SpaceX Starship, яка наразі має висоту 135 м, була зібрана з 9 різних сегментів, які виглядають як 6 вертикальних рейок, що йдуть здебільшого по довжині 3 з 4 її прямокутних опор. Оскільки вони були вперше помічені кілька місяців тому, довгий час передбачалося, що ці рейки підтримуватимуть щось подібне до каретки, яка чіпляється за зовнішні рейки вежі. Потім ця каретка оснащуватиметься принаймні 3 (а, можливо, 5 або більше) великими важелями, здатними захоплювати, стабілізувати і заправляти зореліт.

Останній тиждень SpaceX також старанно працювала над завершенням 9 і останньої секції – імовірно даху – стартової вежі. В останні кілька днів ця  секція вежі була оснащена цікавим придатком, який потім був забезпечений декількома масивними шківами. Це обладнання, ймовірно, стане частиною потужної системи шківів, яка буде тягнути каретку вгору і вниз по башті, дозволяючи їй захоплювати, піднімати і ловити зорельоти і надважкі прискорювачі.

Судячи з усього, SpaceX готується встановити останню збірну секцію стартової вежі, яка, ймовірно, матиме кінцеву висоту приблизно 145 м. Можливо, якийсь кран буде постійно встановлений на вершині вежі, але зараз схоже, що SpaceX має намір покладатися виключно на кронштейни вежі для установки, штабелювання, стабілізації, заправки і (можливо) вловлювання Starship і Super Heavy.