Група народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонують дати можливість українцям, які досі жодного разу не були у ТЦК, сплатити 8,5 тис. грн штрафу за власною ініціативою.
Зробити це можна через Резерв+, йдеться у законопроєкті №12093, опублікованому на сайті парламенту.
На думку ініціаторів, такі зміни спростять процедуру розгляду адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП. А також дадуть можливість військовозобов’язаним, які не уточнили дані без поважних причин, сплатити 50% від мінімальної санкції статті (8500 грн.) шляхом самостійного ініціювання процесу розгляду накладення стягнення через електронний кабінет військовозобов’язаного, призовника, резервіста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співробітники ТЦК побилися з жінками у Броварах
Автори законопроєкту вважають, що такою можливістю скористається велика кількість військовозобов’язаних. Пропонується також запровадити низку норм, які посилять механізми притягнення до відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП.
Зокрема, розширюється коло випадків, коли може накладатися заочний штраф без складання протоколу. Наприклад, повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення або відмову в отриманні є підставою для того, щоб не складати протокол. Тобто після повернення виклику ТЦК зможе одразу скласти постанову про штраф.
Встановлюється також, що доказами у справі будуть відомості та реєстрова інформація Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Раніше суди іноді вказували, що інформація з Реєстру “Оберіг” не може вважатися сама по собі доказом вчинення правопорушення. У разі ухвалення законопроєкту існуватиме безпосередня норма, згідно з якою ТЦК зможе додати витяг з Реєстру, який доводитиме, що особа не оновила дані, не оновила їх у встановлені терміни або інформація про таку особу взагалі відсутня в “Оберіг”.
Окрім того, справи за статтями 210 та 210-1 можуть також розглядатися за місцем перебування на військовому обліку особи, яка вчинила таке адміністративне правопорушення або за місцем їх виявлення.
Законопроєкт передбачає, що у разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення, така постанова підлягає примусовому виконанню.
Повістки від територіальних центрів комплектування зберігатимуться на пошті лише три доби.
Якщо за цей час військовозобов’язаний не забере лист, йому загрожує штраф у розмірі від 17 до 25,5 тис. грн. Відповідні зміни внесено Кабміном.