fbpx

Спливає кров’ю: мати рятувала сина й потрапила в катівню окупантів

Головна Сторінка » Спливає кров’ю: мати рятувала сина й потрапила в катівню окупантів

Майже три роки окупанти РФ у СІЗО Донецька незаконно утримують жителів селища Верхньоторецьке Олену Зайцеву й сина 21-річного Владислава.

Їх схопили 26 лютого 2019 року, повідомила омбудсмен Людмила Денісова в Telegram.

Владислава звинуватили у спробі “підриву залізничного мосту”. Олена поїхала до окупантів, щоб урятувати сина. Її допитували впродовж дня, а потім заарештували за нібито “приховування злочину, скоєного сином”.

“У сумнозвісній катівні “Ізоляція” Олена Зайцева провела два місяці. Їй погрожували фізичною розправою над сином. І змусили підписати “зізнання в диверсійній діяльності”. Там у неї від катувань відкрилася внутрішня кровотеча”, – розповіла Денісова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти кинули за ґрати 20-річного українця з вадою серця і тримають майже два роки

У Олени кровотечі не припинилися і стан її здоров’я погіршується щодня. Симптоми хвороби свідчать про онкологію, вона потребує негайної операції. Але в умовах слідчого ізолятора це неможливо, адже туди заборонено передавати ліки.

Владислав переніс контузію та зазнав опіків голови від пожежі внаслідок обстрілів. Страждає на постійні головні болі. Належну медичну допомогу йому також не надають.

Людмила Денісова просить керівництво Міжнародного комітету Червоного Хреста України й координатора ОБСЄ втрутитися в ситуацію.

Окупанти на Донеччині незаконно утримують у слідчому ізоляторі українця 35-річного Станіслава Боранова. Йому повністю змінили паспортні дані, щоб ніхто не міг його ідентифікувати.

У рідних немає жодного зв’язку зі Станіславом. Вони не бачили його понад три роки. Єдине, що їм відомо, – про жорстоке катування, якого зазнав Станіслав на території секретної в’язниці “Ізоляція” в Донецьку.