fbpx

Справа про понад $30 млн: колишньому міністру оголосили підозру

Головна Сторінка » Справа про понад $30 млн: колишньому міністру оголосили підозру

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському.

За версією слідства, через незаконний наказ держава недоотримала понад $30 млн, які інкримінують підозрюваним. Про це НАБУ повідомило у середу.

У липні 2015 року міністр разом із першим заступником Володимиром Шульмейстером (на той час також голова тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечив ухвалення наказу.

Це дозволило приватним компаніям стягувати корабельний збір в морському порту “Південний” разом із ДП “Адміністрація морських портів України” у пропорції 50:50.

За законом, стягнення такого збору є виключною прерогативою держпідприємства як користувача акваторії порту, що належить державі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Тихенько відійшов у ліс”: суд оголосив вирок “слузі”

НАБУ вважає, що наказ схвалили без економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури і ДП “АМПУ”.

Одним із бенефіціарних власників цих приватних компаній виявився бізнесмен Олексій Федоричев.

Йому повідомили про підозру в корупції у ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”. Оголосили в розшук і наклали санкції.

“За результатами експертизи, лише впродовж 2017-21 років через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн дол, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство досліджує наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів”, заявили в НАБУ.

Дії колишнього міністра та його першого заступника кваліфіковані за кримінальною статтею зловживання службовим становищем. Стаття передбачає позбавлення волі до шести років.

У лютому Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому першому заступнику міністра охорони здоров’я Олександра Комаріду. Той сприяв незаконній реєстрації іноземних лікарських засобів недоведеної якості.

Торік колишніх міністрів закордонних справ Костянтина Грищенка і юстиції Олександра Лавриновича оголосили в розшук.

Generated by Feedzy