fbpx

Спротив України на окупованих територіях руйнує плани РФ – ISW

Український опір на тимчасово окупованих територіях і загроза морської блокади на півдні заважають планам Росії щодо анексії.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) 15 червня.

За його даними, опір на Херсонщині і Запоріжжі, ймовірно, “продовжуватимуть зривати зусилля Росії з консолідації повномасштабного адміністративного контролю над окупованими територіями і планів анексії”.

Також окупанти намагаються посилити свою присутність в північно-західній частині Чорного моря через загрозу блокади суден.

“Українські війська, як і раніше, контролюють критично важливу ділянку берегової лінії Очакова в Миколаївській області і, можливо, можуть блокувати російські судна”, – ідеться в повідомленні.

Російські війська, ймовірно, мають намір посилити контроль над доступом до портів в Чорному морі під захистом укріпленої військово-морської присутності на острові Зміїний.

Аналітики припустили, що окупанти можуть влаштовувати атаки під фальшивим прапором навколо Донецька, щоб стримати проукраїнські настрої.

Втрати окупантів в Україні на 15 червня становили 32 750 осіб. 14 червня статистику “200-х” поповнили ще 250 терористів. Найбільших втрат противник зазнав на Сіверськодонецькому та Бахмутському напрямках, за даними українського Генштабу.

З початку повномасштабного вторгнення ворог не дорахувався багато своєї військової техніки. Зокрема, 179 гелікоптерів та 213 літаків.