fbpx

США думають над передачею Україні надсучасних винищувачів

Головна Сторінка » США думають над передачею Україні надсучасних винищувачів

У Вашингтоні зараз тривають обговорення надання Україні бойової авіації, зокрема винищувачів п’ятого покоління.

Таку підтримку США хочуть надавати нашій державі у довгостроковій перспективі. Про це в інтерв’ю WP заявила заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд.

Вона наголосила на важливості того, щоб Україна після завершення війни була обороноздатною, а Росія більше не наважувалася на вторгнення.

За словами Нуланд, Вашингтон разом із Києвом думає про армію майбутнього. Тому в межах забезпечення довгострокових потреб України США розглядають можливість надання Україні винищувачів п’ятого покоління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сунак чітко висловився про винищувачі для України

Ми розглядаємо не тільки те, що Україні знадобиться для негайної боротьби, але ми також думаємо разом з українцями про українську армію майбутнього”, підкреслила Нуланд.

Нуланд також наголосила, що для стримування Росії від повторення війни у майбутньому, Україні потрібна складна та стійка система ППО, оборона кордонів, кращі радари й завчасне попередження.

“У цьому контексті винищувачі п’ятого покоління можуть бути надані Україні як засіб захисту та додаткового стримування Росії від нової війни”, сказала вона.

У США до винищувачів 5-го покоління відносяться F-22 Raptor, які вже не виготовляють, і F-35 Lightning II.

14 лютого у столиці Бельгії Брюсселі відбулася дев’ята зустріч у форматі “Рамштайн”.

У штаб-квартирі НАТО зібралися міністри оборони з понад 50 країн світу. Країни-партнери допоможуть Україні перейти в контрнаступ навесні.

Водночас рішення про передачу Києву бойової авіації поки немає.

Generated by Feedzy