США і Німеччина опублікували текст угоди про Північний потік-2

США і Німеччина опублікували текст угоди про Північний потік-2

У МЗС Німеччини і Держдепартаменті США розповіли, що передбачає угода щодо газопроводу Північний потік-2.В угоді сказано, що Німеччина вживатиме заходів на національному рівні і домагатиметься додаткових санкцій проти Росії в разі, якщо вона спробує використовувати енергію в якості зброї або піде на агресивні дії проти України. Санкції запровадять для обмеження російського експорту до Європи в енергетичному секторі, зокрема газу.

Як і повідомляли до цього ЗМІ, Німеччина і США просуватимуть інвестиції, зокрема від приватного сектору, на суму 1 млрд доларів у «зелений фонд» для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні та підвищення енергоефективності та енергобезпеки. Німеччина внесе до фонду перші 175 млн доларів.

Німеччина призначить спецпредставника для просування двосторонніх енергетичних проєктів з Україною і виділить йому 70 млн доларів, а також готова запустити пакет заходів для підтримки енергетичної безпеки України.

Німеччина також зобов’язалась використовувати всі доступні їй засоби впливу, щоб Україна змогла продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатись не пізніше ніж 1 вересня.

В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей.