США оголосили про нові санкції проти росії

США оголосили про нові санкції проти росії

США оголосили нові санкції проти військово-промислового комплексу росії, а також компаній та приватних осіб із третіх країн, які допомагають кремлю воювати проти України.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів США.

Загалом США запровадили обмеження проти 200 об’єктів, пов’язаних з підтримкою російського ОПК. Окрім цього, Вашингтон ввів санкції проти 80 підприємств та людей, які допомагали москві обходити запроваджені обмеження або ж повʼязані з програмами хімічної та біологічної зброї та оборонно-промисловою базою рф.

Зокрема, Мінфін США наклав обмеження майже на 60 об’єктів у Азербайджані, Бельгії, КНР, росії, Словаччині, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах, які допомагають рф отримувати необхідне закордонне обладнання.

Окрім цього, Вашингтон наклав обмеження на низку російських компаній, які працюють у технологічній, оборонній, виробничій і транспортній сферах економіки росії, чим підтримують російську армію, зокрема:

  • авіакомпанія “Победа”;
    автозавод “Урал”;
  • Брянський автозавод;
  • завод “Протон”.

Загалом під санкціями опинилися понад 100 таких підприємств. Окрім цього, під обмеження потрапили заводи, що беруть участь у будівництві газової інфраструктури в росії, а саме “Нефтегазстрой” та “ВНИПИгаздобыча”.

Санкції США також передбачають обмеження проти російських імпортерів бавовняної целюлози та нітроцелюлози, ввезення якої в росії зросло удвічі, якщо порівняти з 2021 роком, зокрема через американські компанії. Ці речовини використовують для виробництва снарядів, пороху та ракетного палива.