США продовжують підтримку суверенітету України перед обличчям агресії Росії – Блінкен

США продовжують підтримку суверенітету України перед обличчям агресії Росії – Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив прихильність Сполучених Штатів суверенітету та територіальній цілісності України перед обличчям тривалої агресії Росії, повідомляє прес-служба уряду США за підсумками зустрічі держсекретаря з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою і главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

“Держсекретар і його українські колеги також обговорили можливості поглиблення співпраці між Україною та США під час запланованого візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, округ Колумбія, 30 серпня”, – зазначається в повідомленні.

Посол України в США Оксана Маркарова повідомила, що за підсумками проведених 5 і 6 серпня зустрічей сторони виходять на фінішну пряму підготовки зустрічі президентів.

“За словами міністра (Кулеби – ІФ), тепер у нас буде три тижні “тихої дипломатії”, коли ми разом з американським партнерами працюватимемо над реалізацією обговорених конкретних планів про зустріч лідерів України та США. Виходимо на фінішну пряму підготовки візиту номер 1″, – написала Маркарова в соцмережі Facebook.

Вона зазначила, що в рамках дводенної робочої поїздки Кулеба та Єрмак провели зустрічі, крім Блінкена, з радником президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном, а також із членами українського кокусу в Конгресі – сенаторами Джин Шахін, Крісом Мерфі, Джимом Рішем, Роджером Вікером, Бобом Менендесом, Бенджаміном Кардіним і конгресменом Бредом Шерманом, з якими обговорили широке коло питань і ще раз позначили спільні плани, базовані на міцній двопартійній підтримці України.

Також Кулеба і Єрмак зустрілися з представниками провідних інформаційно-аналітичних центрів Вашингтона.