США ввели чергову порцію санкцій: хто потрапив під обмеження

Головна Сторінка » США ввели чергову порцію санкцій: хто потрапив під обмеження

У Сполучених Штатах Америки ввели експортні обмеження для семи людей та трьох компаній, котрі поставляли на мільйони доларів електроніку подвійного призначення в Росію.

Ці компоненти росіяни використовували у безпілотниках, ракетах і танках. Про це вказано у документі Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вдарили новими санкціями по росіянах. У списку розробник “Ланцету” і чиновники

Під санкції потрапили: Ніколай Гольцев, Салімджон Насріддінов, Крістіна Пузирьова, Олєг Зенченко, Катєріна Вєтошкіна, Павєл Чєрніков, Владімір Бочкарьов, а також компанії SH Brothers, SN Electronics та Suntronic.

Електронні компоненти, які постачали обвинувачені, виявили у захопленій техніці росіян в Україні. Зокрема у комплексі радіотехнічної розвідки “Торн-МДМ”, комплексі радіоелектронної боротьби РБ-301Б “Борисоглебск-2”, легкій багатоцільовій керованій ракеті “Изделие 305Е”, контрбатарейній системі “Витебск Л-370”, вертольотах Ка-52, безпілотниках “Орлан-10” та бойових танках Т-72Б3.

Фігуранти виконали сотні поставок у Росію на загальну суму понад 7 мільйонів доларів.

В обвинуваченні йдеться, що Насріддінов і Гольцев купували електронні компоненти в американських виробників і дистриб’юторів під егідою компаній SH Brothers і SN Electronics за вказівкою російських агентів – Бочкарьова, Вєтошкіної та Зенченка.

“Ці товари незаконно відправляли різним корпораціям-посередникам, зокрема у Туреччину, Індію, Китай та Об’єднані Арабські Емірати, звідки вони переправлялися в Росію. Одним з таких посередником була підставна компанія Suntronic, яку Бочкарьов використовував для численних закупівель. Пузирєва керувала банківськими рахунками і проводила фінансові операції”, – вказують у повідомленні.

У рамках кримінального провадження 31 жовтня вдалося заарештувати Гольцева, Насріддінова та Пузирьову.

У вересні США оголосили пакет санкцій проти російських олігархів, посадовців і компаній, причетних до військово-промислового комплексу РФ.

Також запровадили санкції проти п’яти турецьких компаній і громадянина Туреччини, які допомагали країні-агресорці в ухиленні від санкцій.