8 листопада українці за новим церковним календарем ПЦУ відзначають Собор Архангела Михаїла. За старим стилем вшановували 21 листопада.
Архангел Михаїл – це головний архангел, ватажок небесного воїнства і один із найбільш шанованих у православ’ї. Його вважають головним борцем проти диявола і беззаконня.
Архангела Михаїла в церкві вшановують двічі на рік: 6 вересня – Михайлове чудо і 8 листопада – собор Архангела Михаїла.
Прикмети
Зоря червона – почнуться затяжні холоди;
потепління – зима буде з відлигами;
день видався сніговий і холодний – і весна такою буде.
8 листопада – свято Михайлів день. Вважається, що з цього дня потепління можна не чекати до весни.
Що не можна робити
Сваритися, з’ясовувати стосунки, особливо з родичами;
заздрити, думати про погане;
скаржитися на долю;
відмовляти в допомозі;
брати в руки гострі предмети, пиляти, рубати тощо. Є ризик поранитися.
У Михайлів день не слід працювати. Краще всі справи зробити напередодні або відкласти на завтра – працювати в це свято вважається гріхом. За старих часів у цей час намагалися більше відпочивати в цей час, щоб набратися сил перед Різдвяним постом.
Що можна робити
Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. До Архангела Михаїла звертаються з молитвами про зцілення від хвороб, просять про захист від темних сил, таємних і явних ворогів, від воєн, несправедливості та стихійних лих. Також Архістратигу Михаїлу моляться ті, хто очікує на рішення суду: на Страшному суді Архістратиг Михаїл вирішує, куди відправити людські душі – в пекло чи в рай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не ледарюйте та уникайте скандалів: заборони дня
За старих часів цього дня було заведено ходити в лазню, щоб змити всі гріхи. Але ось голову мити не радили – вважалося, що змиєш розсудливість. Добре цього дня запросити в дім гостей.
8 листопада іменини відзначають усі, хто носить ім’я Марфа, Рафаїл, Михайло, Гавриїл.
За старим стилем віряни вшановують 8 листопада священномученика Дмитра Солунського, яке вже відтепер відзначають 26 жовтня.
Відтепер Собор Архистратига Михаїла за новим церковним календарем будемо святкувати восьмого листопада. Раніше відзначали 21 листопада.
Відповідно, змінився і день іменин всіх тих, хто має ім’я Михайло. В цей день заборонено виконувати будь-яку фізичну роботу. Краще піти до церкви і помолитися за здоров’я рідних.
На Михайла в давнину намагалися займатися благодійністю або допомагати людям, які потребували їхньої допомоги. День вважався вдалим для вирішення проблем, які виникли в сім’ї.