США ввели нові санкції проти Росії

США ввели нові санкції проти Росії

Сполучені Штати Америки ввели нові санкції проти Росії 8 лютого, розширюючи обмеження на імпорт алмазів, що становить частину зусиль з обмеження цін та запобігання обходу санкцій. Міністерство фінансів США, зокрема його Управління з контролю за іноземними активами (OFAC), оголосило про санкції, спрямовані проти чотирьох організацій і одного судна, визначеного як заблоковане майно через їхню участь у порушенні цінового ліміту на російську нафту наприкінці 2023 року.

Ці дії включають видачу двох нових постанов, які реалізують зобов’язання G7 щодо заборони імпорту російських алмазів. Заступник міністра фінансів США Браян Нельсон підкреслив, що США вживатимуть необхідних заходів для забезпечення дотримання цих обмежень, наголошуючи на постійному попередженні для тих, хто намагається порушувати цінові ліміти на російську нафту.

Під санкції потрапили компанія Zeenit, базована в Об’єднаних Арабських Еміратах, за продаж російської сирої нафти за ціною, що перевищує встановлений ліміт, компанія Talassa, також з ОАЕ, за співучасть у перевезеннях нафти, а також компанії NS Leader Shipping і Oil Tankers SCF, зареєстровані в Ліберії та ОАЕ відповідно.

OFAC також видало постанови, які забороняють ввезення деяких категорій алмазів, видобутих у Росії. Ці заходи, які вступають у дію з 1 березня 2024 року для певних категорій алмазів, і з 1 грудня 2024 року для додаткових категорій, відображають виконання зобов’язань “Великої сімки” щодо поетапного обмеження на імпорт алмазів, видобутих або видобутих у Росії.

Ці санкції є частиною ширшої міжнародної відповіді на дії Росії, спрямовані на зменшення економічних ресурсів, доступних російському уряду для підтримки військових дій. Вони також демонструють взаємодію між країнами G7 у встановленні та забезпеченні дотримання санкційних режимів.