Стала відома доля екіпажу Іл-76, що впав в Іванівській області РФ

Унаслідок аварії літака Іл-76 в Іванівській області Російської Федерації загинули 15 осіб.

Саме стільки людей перебувало на борту під час аварії. Про це пише Telegram-канал Mash.

“15 людей загинули під час аварії військово-транспортника Іл-76 в Іванівській області. Як стало відомо Mash, на борту перебували 8 членів екіпажу і 7 пасажирів. Рятувальний вертоліт оглядає місце аварії”, – йдеться у повідомленні.

При цьому зазначено, що однією з причин загоряння двигуна Іл-76, що впав в Іванівській області, може бути розрив роторної частини – стандартна “болячка” всіх старих двигунів Д-30.

За інформацією каналу, військово-транспортник, що впав, був оснащений двигуном старої модифікації.

“Де після великого пробігу через втому металу може розірватися роторна частина. Оскільки ротори обертаються на дуже великій швидкості, їхні уламки розлітаються, як кулі, і пробивають паливні шланги та гідравліку разом із фюзеляжем. У результаті двигун майже завжди спалахує”, – пояснюється в повідомленні.

Зазначається, що цей недолік намагалися виправити ще в СРСР, але не вийшло. Сучасні Іл-76МД-90А випускають уже з новими двигунами. Але й старі модифікації використовуються. Приміром, це Іл-76, який упав під Рязанню під час тренувального польоту 2022 року, – також після загоряння двигуна. Тоді п’ятеро людей загинули, четверо постраждали.

Крім того, оприлюднено перші кадри з місця катастрофи військово-транспортного Іл-76. Видно, що пожежу вже загасили, на місці працюють експерти.

12 березня в Івановській області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76.

Російські ЗМІ публікують відео, як літак з двигуном, що горить, летить у бік лісу.

Літак не дотягнув 2 км до смуги аеродрому і впав у лісі. На місце аварії виїхали оперативні служби.