Стан здоров’я Кадирова впливає на стабільність Путіна в Чечні – ISW

Стан здоров’я Кадирова впливає на стабільність Путіна в Чечні – ISW

Занепокоєння щодо стану здоров’я глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова в російському інформаційному просторі підкреслює залежність від нього диктатора Володимира Путіна у питанні збереження стабільності в регіоні.

Головне управління розвідки України підтвердило, що Кадиров перебуває в дуже тяжкому стані. Це викликало відповідні чутки серед російських мілблогерів та інсайдерських джерел. Водночас сам Кадиров нібито спростував чутки про стан свого здоров’я у відеоролику, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

“Дестабілізація правління Кадирова в Чечні стала б серйозним ударом по режиму Путіна. Частково через те, що встановлення стабільності в Чечні через жорстоку і криваву війну було ключовим для ранньої популярності президента Путіна в Росії”, підкреслили в звіті експерти ISW.

Аналітики зазначають, що Путіну без Кадирова, ймовірно, буде важко забезпечити стабільність у Чечні. Інші російські чиновники можуть бути стурбовані тим, що постійні чутки про стан його здоров’я вплинуть на довгострокову стабільність його, а отже, і путінського контролю над Чечнею.

“Офіційним особам у РФ варто бути стурбованими тим, що інформація про хворобу Кадирова може вплинути на довгострокову стабільність контролю влади над Чечнею”, пишуть в ISW.

Московські лікарі не змогли вивести з коми главу Чечні Рамзана Кадирова. Він уже декілька днів перебуває в критичному стані, писали ЗМІ.

Раніше повідомляли, що Кадиров впав у кому. У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили інформацію про критичний стан глави Чечні. Представник ГУР Андрій Юсов сказав, що в Кадирова загострилися хвороби, які призвели до важкого стану.