Старт переговорів про вступ України до ЄС буде влітку

Головна Сторінка » Старт переговорів про вступ України до ЄС буде влітку

Рішення про затвердження переговорної рамки і перша міжурядова конференція, яка дасть старт переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу, очікується у другій половині червня 2024 року.

Про це сказала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону, повідомляє Gazeta.ua.

“Наступне політичне рішення, яке потребуватиме консенсусу держав-членів ЄС, буде у другій половині червня. Це рішення про затвердження переговорної рамки та перша міжурядова конференція, яка дає офіційний старт переговорного процесу на рівні переговорних команд”, – заявила Стефанішина.

“Ми маємо розуміння як рухатися. Зараз намагаємося обійти певні гострі кути і не створити можливість певної спекуляції на Україні. Це в принципі така тактика роботи європейських країн, які хочуть підтягнути, наприклад, інші країни за рахунок України, або отримати собі якісь бенефіти. Ми дуже обережно слідкуємо за ситуацією та реагуємо де потрібно”, – сказала віцепрем’єрка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Словаччина підтримує вступ України до ЄС – Фіцо

Україна має чітку більшість серед лідерів ЄС, в тому числі бельгійське головування, яке готується до ухвалення рішення у червні, сказала Стефанішина.

“Активна фаза підготовки розпочнеться в другій половині травня і тоді ми будемо бачити більш ясно хто радикально налаштований, наприклад, як прем’єр Орбан у грудні. Але ми вже зараз наперед вибудовуємо свої плани протидій таким негативним наслідкам або позиціям”, – заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У червні 2022 року 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення надати Україні і Молдові статус кандидата на вступ до блоку.

Торік у грудні лідери країн Європейського Союзу підтримали почати процес переговорів про вступ України і Молдови до ЄС.