Стеження за журналістами Bihus.Info: Нацполіція зробила заяву

Головна Сторінка » Стеження за журналістами Bihus.Info: Нацполіція зробила заяву

Розслідуванням стеження за журналістами проєкту Bihus.Info займаються Служба безпеки України і Національна поліція.

Про це сказав голова Нацполіції Іван Вигівський на брифінгу у понеділок, повідомляє Gazeta.ua.

Поліція займається чотирма провадженнями, сказав генерал.

“До нас звернулося четверо представників Bihus, ми зареєстрували чотири провадження за статтею 182, порушення недоторканності приватного життя. Фактично вони були внесені на вихідних, п’ятниця-субота. Запланована низка слідчих дій”, – повідомив Вигівський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “30 хмирів встановлювали камери у спальнях”: спливли подробиці стеження за журналістами Bihus.Info

Вигівський сказав про слова засновника проєкту Дениса Бігуса, за якими СБУ вже провела певні слідчі дії.

“Ми також скоординуємо наші дії й будемо рухатися. Казати про те, аматорське (відео. – Gazeta.ua) це чи ні – покаже час і слідство. Зараз не можу нічого сказати з цього приводу”, – заявив голова Нацполіції.

Також Вигівський згадав про розслідування щодо нападу на квартиру журналіста Юрія Ніколова. Поліція встановила ймовірних учасників цих подій. Наразі тривають слідчі дії.

“Ми однаково реагуємо, всі правоохоронні органи на будь-які заяви, в тому числі щодо будь-якого тиску на журналістів. І будемо об’єктивно розслідувати кожне кримінальне провадження”, – сказав голова Нацполіції.

Минулого тижня у мережі YouTube з’явилося відео з телефонними розмовами нібито працівників Bihus.Info. Журналіст Денис Бігус заявив, що прослуховування і спостереження були незаконними. Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко сказав, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше декілька місяців.

Служба безпеки України заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки.

Журналістка Bihus.Info подала заяву до Нацполіції за трьома статтями – втручання в особисте життя, перешкоджання журналістській діяльності і порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер.