Столтенберґ назвав найголовніший ризик у війні РФ проти України

Головна Сторінка » Столтенберґ назвав найголовніший ризик у війні РФ проти України

Зважуючи на ризики, які виникають у війні Росії проти України, треба пам’ятати, що найбільшим серед них є перемога російського диктатора Володимира Путіна.

Це стало би не лише трагедією для України, і не лише викликом для Європи, але й глобальним викликом. Про це на Мюнхенській конференції з безпеки заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, передає Укрінформ.

“Немає опцій без ризиків, але найбільший ризик це якщо Путін переможе”, переконаний генсек Альянсу.

Тому, за словами Столтенберґа, в інтересах самих партнерів допомагати Україні, і вони продовжать це робити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО: Путін планує нову війну, а не мир

Він зауважив, що НАТО та Захід зробили все, аби політично залучити Росію, ще рік тому на Мюнхенській конференції лунали заклики до Путіна утриматися від вторгнення в Україну, але він обрав напад.

“Путін не планує мир, він планує більше війни, більше атак. Він не змінив своїх амбіцій, він збирає сотні тисяч військ і звертається до авторитарні режимів по зброю. Ми повинні дати Україні те, що вона потребує, щоби перемогти та залишитися незалежною державою”, підкреслив генсек Альянсу.

Крім того, сказав він, НАТО має посилювати і власну оборону. Більше грошей на оборону означає, що менше буде витрачено на соціальні питання, “але немає більш важливого питання ніж безпека та збереження миру”, наголосив він.

Єнс Столтенберґ додав, що економічні інтереси не можуть переважати над інтересами безпековими, що показала історія з газом, який Росія використовує як зброю, а не як економічний інструмент. Окрім того, потрібно захистити спільний кіберпростір і інфраструктуру.

Росія накопичила на заході країни 450 літаків тактичної авіації та 300 гелікоптерів.

Вся ця військова техніка дислокується на території РФ за 200 км від українського кордону. Про це в інтерв’ю Kyiv Post повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Представник ГУР пояснив, що авіація розташована на відстані 200 км від кордону України, щоб не потрапити в зону потенційного 80-кілометрового ураження HIMARS.

Юсов також прокоментував загрозу масованої повітряної атаки на Україну, припустивши, що російська авіація може бути використана для підтримки наступу росіян на сході України.