Столичні медзаклади допомагали чоловікам тікати за кордон: як саме

Головна Сторінка » Столичні медзаклади допомагали чоловікам тікати за кордон: як саме

У Києві члени військових лікарських комісій п’яти медичних закладів штампували “діагнози” чоловікам для виїзду за кордон.

Правоохоронці викрили працівників столичних лікарень в організації злочинної схеми, повідомила 23 лютого пресслужба Київської міської прокуратури.

“Силовики викрили організовану групу з 15 осіб, зокрема працівників п’яти столичних медичних закладів та членів лікарських комісій, які шляхом підроблення документів організували схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України. Учасники злочинної групи підробляли документи, що засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань”, ‒ ідеться у повідомленні.

Фальшиві діагнози надавали підстави для визнання цих чоловіків тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи таким чином перешкоди для перетину держкордону.

До схеми були залучені особи, які підшуковували бажаючих уникнути мобілізації, а також особи, які безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів, а саме працівники різних медичних установ столиці, члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку.

Також учасники схеми обговорювали з замовниками “діагнози” та фіктивно оформлювали перебування цих осіб на стаціонарному лікуванні у медичних закладах. Вартість виготовлення фальсифікованих медичних документів становила $3 тис. з особи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ґвалтівник з Вінниці вербував до ПВК “Вагнер” колишніх зеків

Діяльність групи викрили під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошових коштів. При документуванні злочину один із замовників, який діяв під контролем правоохоронних органів, на підставі цих документів безперешкодно перетнув кордон.

У межах слідства правоохоронці провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи фігурантів, під час яких виявили грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності, чорнові записи, переписку з мобільних телефонів, відомості про внесення в базу eHealth фіктивних діагнозів тощо.

Семи фігурантам повідомили про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, зокрема трьом із них ‒ у складі організованої групи. Суд уже обрав підозрюваним запобіжні заходи: чотирьом ‒ нічні домашні арешти, трьом особисті зобов’язання. Слідчі дії з іншими фігурантами провадження тривають.

Служба безпеки України затримала організаторів псевдореферендуму на Херсонщині, які погрожували катівнями за відмову “голосувати”. Ними виявилися місцеві жителі, які на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішли на співпрацю з ворогом і увійшли до лав місцевих окупаційних адміністрацій. Там їх призначили до складу створених загарбниками “дільничних виборчих комісій”, де їхнім завданням було фабрикувати результати фейкового плебісциту. Для цього колаборанти у супроводі озброєних росіян обходили помешкання місцевих жителів та вимагали надати персональні дані.