Відправлення мобілізованих на фронт: у парламенті пропонують нове правило

Головна Сторінка » Відправлення мобілізованих на фронт: у парламенті пропонують нове правило

У Верховній Раді пропонують на законодавчому рівні закріпити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, які не мають військового досвіду або давно служили в армії.

Відповідний законопроект 22 лютого зареєстрував нардеп Георгій Мазурашу. Текст документа розміщено на сайті парламенту.

Підготували його після того, як загинув мобілізований з Тернополя Богдан Покітко, якого відправили в зону бойових дій майже відразу після мобілізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада незадоволена мобілізацією: нардепу на вулиці вручили повістку

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо мінімального терміну військової підготовки мобілізованих.

“Доречно внести зміни до законодавства і передбачити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, що не служили в армії, а також окреме обмеження для тих, хто не служив в армії протягом останніх п’яти років”, ‒ йдеться в пояснювальній записці.

Проектом передбачено, що мінімальний термін підготовки для тих, хто не має досвіду військової служби, має становити не менше трьох місяців. А для тих, хто служив понад п’ять років тому ‒ не менше місяця. Відправити їх у зону бойових дій раніше можна тільки за добровільної письмової згоди самих мобілізованих.

Вручення повісток на вулиці законне. Зараз триває мобілізація і якщо чоловік придатний до призову він має бути готовим захищати країну. Збройним силам України потрібно поповнювати втрати на фронті. Багато добровольців було ще у лютому-березні 2022 року, розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

В Україні поки немає правових підстав, щоб звільняти тих, хто насильно вручає повістки. Однак у ЗСУ реагують на кожен такий інцидент. Про це заявила керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк.