Storm Shadow і човни – Сунак сказав, що буде у новому пакеті допомоги

У новому пакеті допомоги Великої Британії для України будуть мільйони набоїв, сотні одиниць техніки та далекобійні ракети Storm Shadow.

Про це повідомив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак на спільному брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Варшаві, передає “Європейська правда”.

“Сьогодні ми йдемо ще далі: ми надамо Україні додаткові пів мільярда фунтів, досягнувши 3 мільярди фунтів стерлінгів підтримки за цей рік. Ми надамо їм рекордно великий пакет допомоги”, – сказав він.

До пакета допомоги увійдуть 400 одиниць техніки, 4 млн набоїв, 60 човнів для водних рейдів, засоби протиповітряної оборони і партія далекобійних високоточних ракет Storm Shadow.

У повідомленні пресслужби уряду раніше йшлося про понад 1 600 бойових ракет і ракет ППО, захищені автомобілі Husky, бронемашини і десятки машин підвищеної прохідності.

“І це позначить історичне зобов’язання збільшити фінансування на оборону до 2,5 відсотків ВВП. Тож на додачу до наших довгострокових безпекових гарантій ми надаємо сьогодні довгострокові гарантії фінансування. Щонайменш поточний рівень військової підтримки Україні на кожен наступний рік, коли це буде потрібно. Це найбільш довгострокове зобов’язання з тих, що надавала будь-яка держава”, – наголосив Сунак.

Сполучені Штати Америки готують черговий пакет військової допомоги Україні. Він буде більшим ніж зазвичай.

Ймовірно, це буде бронетехніка, бойові машини Бредлі (Bradley Fighting Vehicles). Очікується, що в пакеті також будуть старі Hummer і бронетранспортери M113, а також ракети.

Пакет, над яким зараз працює Пентагон, буде значно більшим, ніж останній транш у розмірі $300 млн.