Субсидії для українців з 1 лютого: якими будуть зміни

Субсидії для українців з 1 лютого: якими будуть зміни

Незважаючи на військовий конфлікт, Україна продовжує реалізацію програми надання житлових субсидій громадянам. Цікаво, що зростання мінімальної зарплати з нового року не вплинуло на вже визначений розмір цих допомог. Більше того, уряд вирішив підвищити субсидії за деякими видами витрат.

За інформацією, опублікованою “Апострофом”, для отримання субсидії необхідно, аби витрати на комунальні послуги перевищували 15% від загального місячного доходу сім’ї. Ця планка була знижена з 20% ще до початку пандемії COVID-19, щоб збільшити кількість отримувачів субсидій у зв’язку зі скороченням доходів населення. Тепер, у період військового стану та на місяць після його завершення, така практика продовжує діяти.

У 2023-2024 роках Україна продовжує підтримувати своїх громадян за допомогою програми житлових субсидій. Цього року уряд виділив на ці потреби приблизно 50 мільярдів гривень, що на 25% більше, ніж минулого року. Очікується, що допомогу отримають близько 3 мільйонів сімей.

Для розрахунку субсидій на опалювальний сезон 2023-2024 беруться в середньому сукупні доходи за 1-2 квартали 2023 року. Для неопалювального періоду 2024 року враховуються доходи за 3-4 квартали 2023 року. Якщо в сім’ї є пенсіонер, розрахунок базується на його пенсії за місяць перед опалювальним або неопалювальним сезоном.

Важливим нововведенням є значне збільшення норми твердого палива для субсидій: для вугілля – до 2,23 тонни, для дров – до 7,41 тонни. Розрахунок субсидії на паливо визначається індивідуально, залежно від доходів кожної сім’ї.

Для оформлення субсидії існує кілька варіантів: через веб-портал або мобільний додаток ПФУ, портал “Дія”, зверненням до сервісних центрів ПФУ або через виконавчі органи місцевого самоврядування. Також можна відправити заявку поштою безпосередньо до ПФУ.