Заступник керівника Офіса президента Олег Татаров був науковим керівником у тьох суддів Печерського райсуду, які розглядали гучні справи.
Це Світлана Шапутько, Світлана Смик та Віта Бортницька, пише hromadske.
Шапутько розглядала справу активіста Романа Ратушного. Вона відмовила у відводі своєї колеги, що розглядала арешт Ратушного після протестів у лютому 2020 року на Банковій й не попередила адвокатів чоловіка про розгляд справи. За це суддю внесли до бази “Правотворець”.
Суддя захистила дисертацію під керівництвом Татарова у травні 2018 року.
Смик 2019 року розглядала справу про невчасне декларування президентом Володимиром Зеленським отримання 2,5 млн грн за продаж облігацій. Журнаоісти пишуть, що вона затягувала справу і зрештою закрила її у липні 2020 року. Національне агентство із запобігання корупції через це звернулось до Вищої ради правосуддя, але справу проти судді закрили 20 серпня 2020-го.
На початку серпня того ж року Татаров офіційно почав працювати в Офісі президента. Смик захищала у нього дисертацію у квітні 2018 року.
Вона також була причетна до справи проти служителя Києво-Печерської лаври митрополита РПЦ Павла (Лебедя).
“Авторозподіл цієї справи мав ознаки маніпуляції. Як це відбувається? У кожному суді є багато суддів, у Печерському їх приблизно 30, а в авторозподілі їх чомусь не всі 28, а лише двоє. Зазвичай це відбувається у такий спосіб, що деякі спеціально йдуть у відпустку, хворіють і так далі й в авторозподілі залишаються лише двоє суддів”, – пояснила адвокаційна менеджерка Dejure Ніка Крейденкова.
Смик і Шапутько опинились в авторозподілі під час розгляду справи Лебедя.
Бортницька займалася арештом майна п’ятого президента Петра Порошенка. Вона разом зі Смик продовжувала арешт екскерівнику Харківської СБУ Роману Дудіну. Його звинувачують у держзраді за події перших днів повномасштабного вторгнення. Бортницька захистила свою кандидатську роботу під керівництвом Татарова у 2020 році, саме перед його призначенням на посаду в ОП.
Олег Татаров – нині заступник керівника Офісу президента, а ще чиновник часів Януковича та фігурант корупційної справи. Попри гучні журналістські розслідування про вплив на правоохоронну систему, протести активістів та недавню хвилю звільнень топ-чиновників, Татаров продовжує працювати на Банковій. Символічно, що нині він займаю ту саму посаду, яку займав при Януковичі Андрій Портнов – чорний юрист режиму, чиїм адвокатом свого часу і був Олег Татаров. Не зважаючи ні на що, Зеленський і Єрмак тримають цю людину у владі. За чутками, він впливає майже на всю правоохоронну систему – включаючи нацполіцію, СБУ, БЕБ та ДБР.