Тайфун “Доксурі” накрив Китай – фото наслідків негоди

Головна Сторінка » Тайфун “Доксурі” накрив Китай – фото наслідків негоди

У Пекіні через зливи, принесені тайфуном “Доксурі”, скасували всі спортивні заходи й закрили більшість туристичних місць і парків.

Міська влада порадила жителям залишатися вдома й не виходити без нагальної потреби. Про це повідомило китайське видання Global Times.

Тайфун, який напередодні був на східному узбережжі Китаю і завдав лиха більш як 880 тис. жителів провінції Фуцзянь, рухається у північному напрямку до Пекіна та сусідніх зі столичним регіоном міста Тяньцзінь і провінції Хебей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштабна повінь у Канаді: евакуювали сотні людей

Зливи з кількістю опадів понад 100 мм триватимуть до середини наступного тижня. Можуть спричинити повені у місцевих річках, підтоплення будівель і територій та масштабні зсуви ґрунту.

Зона ризиків може охопити площу понад 220 тис. кв. км і потенційно вплинути на 130 млн людей.

Хоча інтенсивність “Доксурі” продовжує слабшати, синоптики попереджають, що його руйнівний вплив далекий від завершення. В окремих районах регіону Пекін-Тяньцзінь-Хебей кількість опадів може досягати 600 мм.

У Пекіні очікують, що до понеділка загальна кількість опадів коливатиметься від 250 мм до 300 мм. А в деяких південних, західних і центральних районах міста може досягнути 350 мм. Дощ може супроводжуватися сильними поривами вітру.

Міська влада попередила жителів, особливо у гірських районах столичного регіону, що сильні опади можуть призвести до вторинних катастроф, таких як раптові повені, зсуви ґрунту та каменепади.

Через сильний дощ влада Пекіна у неділю закрила кілька громадських парків та історичних місць. Пекінське муніципальне бюро спорту призупинило всі спортивні заходи у приміщеннях і на відкритому повітрі.

“Доксурі” найпотужніший тайфун, який обрушився на Китай цього року. У провінціях, на які обрушилася стихія, закрили школи та підприємства й евакуювали працівників із морських нафтових і газових родовищ.

На Філіппінах “Доксурі” залишив без домівок тисячі людей.

Минулого місяця Японію накрив потужний тайфун Mawar. Тоді скасували сотні авіарейсів і зупинили рух потягів.