Бомбардують, як Сирію: аналітики прокоментувати останні удари по Україні

Бомбардують, як Сирію: аналітики прокоментувати останні удари по Україні

Російські загарбники в Україні використовують методику згубних “сирійських обстрілів”. Це означає, що вони наносять декілька ударів по одній і тій же цілі протягом короткого часу. Така ситуація мала місце в областях Львова та Одеси, як зазначено у матеріалі Defense Express.

Уранці неділі, 24 березня, агресори атакували в області Львова один об’єкт критичної інфраструктури спершу за допомогою крилатих ракет або “Шахедів”, а потім, через кілька годин, завдали ще одного удару за допомогою “Кинджалів”.

“Малоймовірно, що російські військові в цьому випадку змогли за три з лишком години здійснити повторну розвідку пошкодженої цілі, прийняти рішення про повторний напад, підготувати до польоту і залучити до атаки чотири МиГ-31К з ракетами “Кинджал”, – вказують у матеріалі.

Загарбники навмисно здійснили другий напад в той момент, коли на об’єкті могли вже розпочатися пошуково-рятувальні та відновлювальні роботи. Таким чином, РФ прагнула збільшити кількість жертв та руйнувань, вважають аналітики.

Схожу стратегію ворог уже застосовував під час ракетного удару по Одесі 15 березня 2024 року. Тоді росіяни атакували один з об’єктів інфраструктури міста, а коли на місце прибули рятувальники та медики, вдарили вдруге балістичною ракетою “Іскандер”. Це призвело до зростання кількості жертв. В результаті атаки тоді загинуло 21 особа, 73 отримали поранення.

“Такий метод в тактиці терору, РФ “відпрацювала” ще під час кампанії ударів по Сирії. Необхідно бути готовими до того, що тепер цей “сирійський” прийом росіяни можуть почати застосовувати частіше при обстрілах нашої інфраструктури”, – підсумовують в Defense Express.

У ніч на 23 березня росіяни атакували Україну ракетами С-300 і 34 ударними дронами типу Shahed. Протиповітряна оборона знищила 31 ворожий дрон.

З початку березня цього року російські війська випустили по Україні 130 ракет різних типів, понад 320 дронів Shshed і майже 900 керованих авіабомб, повідомив президент Володимир Зеленський.