ТЦК отримали дозвіл на нічну роботу, адвокат висловив своє бачення ситуації

ТЦК отримали дозвіл на нічну роботу, адвокат висловив своє бачення ситуації

Уряд України ухвалив рішення, яке дозволяє Територіальним Центрам Комплектування та Соціальної Підтримки (ТЦК) функціонувати без перерви, включаючи нічний час, протягом воєнного стану.

За повідомленнями ТСН, посадовці військкоматів зазначають невизначеність щодо конкретних обов’язків ТЦК у нічний період, чекаючи на уточнення від вищестоящих органів.

“Існує загальна невизначеність щодо дій ТЦК вночі, зокрема під час комендантської години. Ця ситуація породила помилкове уявлення серед деяких громадян про можливість візитів співробітників ТЦК до приватних осель або затримання порушників нічної тиші”, – зазначено в звіті.

Представники військкоматів висловлюють своє здивування щодо рішення уряду дозволити цілодобову роботу ТЦК, підкреслюючи, що їхня діяльність традиційно не охоплює втручання у питання, які стосуються порушень комендантської години, оскільки це є компетенцією поліції.

“Наша основна діяльність не передбачає залучення до порушень комендантської години. Від 2014 року всі військовослужбовці перебувають у стані особливого режиму служби – цілодобово, особливо під час воєнного стану”, – додали у ТЦК.

Адвокат Ростислав Кравець вважає, що дозвіл на цілодобову роботу ТЦК не призведе до істотних змін у їх функціонуванні. “Головною метою є залучення цивільних до цілодобової роботи. У випадку, якщо представники ТЦК звернуться до когось вдома, громадяни мають право не впускати їх без відповідного рішення суду. Втручання без дозволу є неправомірним”, – пояснив він.

Додатково, умовний термін покарання за ухилення від мобілізації не виключає обов’язку призову на військову службу, як зазначив Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Нацполіції України.