Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що через відсутність навчання українською мовою в школах окупованих територій Донбасу та Криму випускники не можуть вступити до українських вишів. Тому там планують розвивати дистанційну освіту.
Кремінь запевняє, що для школярів з окупованих територій треба зробити доступними електронні підручники та дистанційні мовні курси, щоб вони могли підготуватися до вступу. “Так ми зможемо їх залучити до навчання в українських університетах”, – вважає він.
Мовний омбудсмен розповів, що співпраця із закордонними українцями дала зрозуміти, що однією з найбільш проблемних тем залишається питання забезпечення українських громад якісними підручниками.
За його словами, сьогодні закордонні українці Америки, Європи, Австралії у більшості навчаються за застарілими підручниками або такими, які не проходять належної експертизи.
“Якщо ми говоримо про реінтеграцію закордонних українців, яких ми чекаємо і в наших вишах, то потрібно думати й про те, на яких підручниках вони вчаться та опановують українську мову за кордоном”,– каже Кремінь.
Але він також відмітив, що рідною мовою починає дедалі більше спілкуватися школярі та студенти. На його думку, сьогодні для чималої частини молодих українців спілкування українською стало модним та природнім.