“Трубу Медведчука” остаточно повернули державі

“Трубу Медведчука” остаточно повернули державі

Верховний Суд визнав право власності держави на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”, яку ще називають “трубою Медведчука”.

Трубу збудували за часів СРСР і після проголошення незалежності України вона мала перейти у державну власність, повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль у Telegram.

Але багато років нафтопровід використовувала російська компанія “Транснєфтєпродукт”.

З 2011 року ФДМУ намагався повернути “трубу Медведчука” у державу власність. 2017- го НАБУ та САП розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід.

Після розслідування ВАКС заарештував трубу, з 2021 року вона перейшла в управління АТ “Укртранснафта”.

2021 року Фонд держмайна подав позов до Господарського суду Житомирської області з проханням визнати за державою право власності на трубопровід.

“У червні 2023 року суд став на бік Фонду. А вчора Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу. Таким чином Україна відстояла своє право на це майно”, – додав Коваль.

Зараз триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

Торік у вересні Медведчука передали росіянам в рамках обміну під час звільнення з російського полону 215 українських захисників.

У січні президент Володимир Зеленський позбавив громадянства України народних депутатів Медведчука, Тараса Козака, Рената Кузьміна і Андрія Деркача. Після цього Верховна Рада позбавила їх мандатів.