Британське видання ВВС опублікувало список зі 100 жінок, які надихали та впливали на світ у 2023 році.
До нього увійшли три українки – радниця з питань кліматичної політики Ірина Ставчук, письменниця Оксана Забужко та захисниця прав дітей Олена Розвадовська. Про це повідомив сайт BBC.
2023 рік ознаменувався екстремальною спекою, лісовими пожежами, повенями та іншими стихійними лихами, пише видання.
До списку увійшли – правозахисниця Амаль Клуні, голлівудська кінозірка Америка Феррера, ікона фемінізму Глорія Стайнем, колишня перша леді США Мішель Обама, власниця косметичної компанії Худа Каттан і футболістка, володарка “Золотого м’яча” Айтана Бонматі.
“Цього року до списку потрапили жінки, які допомагають боротися зі зміною клімату та працюють над заходами, які могли б допомогти їхнім землякам адаптуватися до її наслідків”, – пишуть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деяких почуєте вперше: оголосили 10 фіналістів нацвідбору на Євробачення-2024
Коли мова йде про Україну, то у список потрапили жінки, які надихали своєю працею у світлі протистояння українського народу російській агресії, повідомляє BBC.
Оксана Забужко є авторкою понад 20 літературних творів, серед яких – художня проза, поезія та публіцистика. Її вважають однією з найбільш видатних письменниць та інтелектуалок України.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Забужко стала справжнім культурним амбасадором на Заході, вона багато робить для популяризації української культури та української позиції у світі.
Допомогти українським дітям пережити травми війни – місія Олени Розвадовської. Вона є засновницею благодійного фонду “Голоси дітей”.
Місія фонду – надавати психологічну підтримку дітям, що постраждали внаслідок бойових дій, захищати права дітей, допомагати з евакуацією, забезпеченням доступу до освіти.
Після російського вторгнення Україна зіткнулася з безліччю проблем – починаючи від травматичного досвіду у дітей і закінчуючи масовими примусовими депортаціями дітей до країни-агресорки Російської Федерації.
Експертка з кліматичної політики Ірина Ставчук нещодавно почала співпрацювати з рухом “Європейський кліматичний фонд”, у якому вона займається українськими програмами, спрямованими на розробку екологічно чистих і стійких до зміни клімату рішень для повоєнного відновлення країни.
З 2019 по 2022 рік вона обіймала посаду заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, відповідала за урядову політику в галузі змін клімату, європейської інтеграції, міжнародних відносин.
Проєкт “100 жінок” заснували у 2013 році як щорічну серію, присвячену 100 надихаючим і впливовим жінкам світу.
Торік до списку “100 жінок” увійшло вісім українок.
Перша леді Олена Зеленська, парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математикиня Марина Вязовська, журналістка Крістіна Бердинських, лікарка-педіатр Ірина Кондратова, політик і волонтерка Яна Зінкевич.
Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова потрапила до списку найвпливовіших жінок Вашингтона, які представляють політичну сферу, бізнес, мистецтво, освіту, право, ЗМІ та некомерційні організації.
Британський журнал The Economist назвав Україну країною року. Видання визначило чотири якості українців: героїзм, винахідливість, стійкість і натхнення.