У ВООЗ заявили, що у 2023 році туберкульоз був діагностований приблизно у 8,2 млн нових пацієнтів. Це найвищий показник з 1995 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала відповідний моніторинг захворюваності.
Таким чином захворювання стало одним з провідних інфекційних причин смертності у світі. У 2024 році туберкульоз витіснив з цієї позиції Covid-19, стверджується в останній доповіді ВООЗ щодо цієї хвороби, пишуть у доповіді.
“Захворювання непропорційно частіше вражає населення 30 країн з найбільшим тягарем туберкульозу”, стверджується у доповідв ВООЗ. При цьому з 56% світового тягаря туберкульозу 26% припадає на Індію, 10% на Індонезію, по 6,8% на Китай та на Філіппіни, і 6,3% на Пакистан.
55% хворих на туберкульоз склали чоловіки, 33% жінки та 12% пацієнти дитячого та молодшого підліткового віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому українці відмовляються від вакцинації: cправа в міфах чи реальності?
“Те, що туберкульоз знову в переліку небезпечних інфекцій, продовжує приносити смерть і страждання величезній кількості людей, викликає обурення, адже ми маємо засоби для його профілактики, виявлення та лікування”, цитують у доповіді слова гендиректора ВООЗ Тедроса Гебрейєсуса.
Він закликав країни “краще фінансувати заходи з боротьби з поширенням цієї інфекції та покласти край туберкульозу”.
Рівень проблемного використання підлітками соціальних мереж та інтернет-ігор різко зріс у світі.
У 2018 році цей показник становив 7%, а до 2022 року він зріс до 11%. Зокрема, дедалі більше дітей середнього та старшого шкільного віку мають симптоми залежності від інтернету, за даними Європейського регіонального бюро ВООЗ.