fbpx

Турчинов розповів про інші провали спецслужб України

Турчинов розповів про інші провали спецслужб України

Операція щодо “вагнерівців” не є єдиною згорнутою операцією проти ворога на його території протягом останніх двох років.

Про це розповів колишній очільник РНБО Олександр Турчинов.

Прикладами таких операцій Турчинов назвав операцію по звільненню заручників з в’язниць “ДНР”, скасовані ліквідації бойовиків та виведення звільнених бійців на підконтрольну територію.

Такі операція протягом останніх років взагалі не проводяться, підсумував Турчинов.

“Це просто трагедія нашої країни. Інше слово тут підібрати практично неможливо. Я хочу сказати, що завдання нашим силовим структурам, нашим спецпідрозділам по знищенню ворогів, по ліквідації керівників окупаційних адміністрацій, військових злочинців, які знищували як наших солдатів і офіцерів, так і цивільних, було поставлено ще з 2014 року”, – розповів він.

Турчинов пригадав, як в 2014 фактично було наново створено СБУ, військову розвідку та інші силові структури.

“І протягом часу до 2019 року ви знаєте, я не буду деталізувати ці питання, але ви знаєте, як проводилися оперативно-бойові завдання зі знищення ворогів України. Більш того, було поставлено завдання і тих, кого можна затягнути на територію України, кого можна затримати, також реалізовувати ці питання”, – говорить Турчинов, нагадавши про затримання “ДНРівця” Володимира Цемаха, причетного до катастрофи малайзійського “Боїнга” (рейс MH17).

Однак з 2019 року такі операції фактично не проводились.

“На жаль, після 2019 року фактично зупинилися оперативно-бойові завдання… Я за 2,5 роки не чув, щоб хоч один з ворогів на території окупованої або в Росії був ліквідований. Фактично почалися step by step зупинятися і реальні операції. Затримання “вагнерівців” – це не єдина згорнута операція. Розповідали в ЗМІ про операцію з порятунку військовополонених – наших хлопців, які є заручниками, над якими знущаються у в’язниці в районі міста Донецька. І вже була відпрацьована технологія штурму цієї в’язниці, бойового завдання, і знищення всіх, хто її охороняє, і виведення їх через лінію фронту. Це також було зупинено”, – розповів він.

Турчинов переконаний, що через деякий час задіяні в таких спецопераціях українські розвідники обов’язково будуть нагороджені державою, але зараз же вони зазнають репресій.

“І коли ми говоримо про ситуацію з військовою розвідкою, яка провела блискучу операцію…І я хочу тут сказати – прийде час, і всі, хто проводив цю операцію, всі, хто її організовував, будуть Героями України, матимуть серйозні державні нагороди… А поки їх звільняють зі служби, їх переслідують. І весь світ аплодує українським спецслужбам, весь світ вважає, що це була унікальна операція, крім нашого військово-політичного керівництва”, – висловився колишній секретар РНБО.