fbpx

У Білорусі зник понтонний міст через Прип’ять – CNN

Понтонний міст через річку Прип’ять, який помітили у районі занедбаного білоруського села Вепри за 6 км від українського кордону, зник.

Станом на 17 лютого міст уже демонтували, повідомляє CNN з посиланням на супутникові знімки та три неназвані джерела в американській розвідці.

Джерела видання серед розвідувальних та військових агенцій США повідомили, що вони пильно стежили за спорудженням та деконструкцією цього мосту через загрозу вторгнення російської армії з території Білорусі.

Зараз незрозуміло, навіщо зводили цей міст у рамках навчань “Союзна рішучість-2022” чи як підготовку вторгнення до України поблизу Києва.

“Можливо, що розташовані там російські чи білоруські збройні сили, які, за оцінкою західних офіційних осіб, можуть бути використані для вторгнення в Україну з півночі, вже перекинули техніку і більше не мають потребу у мості”, – сказано у повідомленні.

На території Чорнобильської зони у районі занедбаного білоруського села Вепри російські військові звели міст через річку Прип’ять. Звідти до Києва близько 150 км.

Супутникові знімки показують, що перша активність із накопиченням техніки РФ тут розпочалася 10 лютого 2022 року. Роботи військових у цій зоні підтвердило і Міністерство оборони Білорусі 11 лютого. За офіційною версією, тут проходили спільні з Росією навчання “Союзна рішучість-2022”.