США відповіли на заяву Путіна про “демілітаризовану зону”

США відповіли на заяву Путіна про “демілітаризовану зону”

Державний департамент США висловив скепсис щодо пропозиції російського президента Володимира Путіна створити “демілітаризовану зону” між Російською Федерацією та Україною. Речник Державного департаменту, Метью Міллер, під час брифінгу заявив, що для початку Росія повинна демілітаризувати окуповані частини України. Він висловив нерозуміння, як можливо створити таку зону, коли російські війська продовжують перебувати на території України, що суперечить самій ідеї демілітаризації.

Міллер також підкреслив, що враховуючи дії Росії, які свідчать про наміри завоювати та підкорити Україну, пропозиція про демілітаризовану зону виглядає недоречною. Він наголосив, що якщо Росія дійсно зацікавлена в створенні демілітаризованої зони, першим кроком має стати виведення російських військ з окупованих українських територій.

Окрім того, згідно з аналітикою американського Інституту вивчення війни (ISW), російський лідер Володимир Путін має плани щодо інтеграції окупованих українських територій до складу Російської Федерації протягом наступних 6 років, що ще більше підкреслює агресивні наміри Росії щодо України.

Ця позиція Державного департаменту США свідчить про критичне ставлення до пропозицій, які не відповідають міжнародним стандартам врегулювання конфліктів, особливо коли вони виходять від сторони, що порушила суверенітет і територіальну цілісність іншої держави.