У ДНР влаштували ганебне судилище над українським військовим

У тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд” терористичного угруповання ДНР засудив до довічного позбавлення волі 28-річного українського військового Олександра Свинарчука.

Його звинуватили у начебто вбивстві цивільних мешканців Маріуполя, повідомили в Генпрокуратурі РФ.

Генеральна прокуратура Росії заявила, що підлеглі військовослужбовці командира роти 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ Свинарчука за його наказом начебто вбили 21 мирного мешканця та намагалися вбити ще 16 громадян. Окупанти стверджують, що це сталося на території заводу “Азовмаш” у Маріуполі у лютому-квітні 2022 року, коли армія РФ захоплювала українське місто.

Загарбники засудили українського військового з відбуванням довічного “вироку” у виправній колонії особливого режиму.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначав, що ухвалені так званими “судами” квазіутворень “вироки” є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином.

“Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території”, – наголосив Лубінець.

Раніше в ДНР засудили трьох українських військових до 29 років ув’язнення з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.

Псевдосуд виніс вирок за нібито вбивство мирних жителів Маріуполя, йдеться на сайті генеральної прокуратури РФ.