Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав Інститут ядерної зброї.
Це виробнича базою ядерних матеріалів збройового класу, повідомило офіційне корейське центральне інформаційне агентство KCNA.
“Він наголосив на необхідності подальшого збільшення кількості центрифуг, щоб експоненціально збільшити ядерну зброю для самозахисту”, – повідомило офіційне корейське центральне інформаційне агентство KCNA.
КНДР дуже рідко розкриває свої потужності зі збагачення урану.
Міністерство об’єднання Південної Кореї “рішуче засудило” бажання Північної Кореї прискорити свою програму ядерної зброї.
США та союзниками й експерти зі зброї ретельно вивчать ці зображення, щоб встановити, яке обладнання КНДР використовує для збагачення урану, і скільки воно може виробити.
Bloomberg вказав, що пхеньянський режим може більше не бачити причин приховувати свою програму зі збагачення урану. Раніше він заперечував її існування.
Офіційні особи Південної Кореї кажуть, що КНДР може влаштувати ядерне випробування ближче до виборів, щоб підвищити свою популярність. Востаннє такі випробування пройшли у вересні 2017 року. Найпотужніша атомна бомба була орієнтовно 120-250 кілотонн.
КНДР раніше покладалася на виробництво плутонію. Їм вдавалося виробляти приблизно одну бомбу на рік. Але якщо Північна Корея перейде на програму зі збагачення урану, то зможе виробляти матеріал для приблизно шести видів ядерної зброї на рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кім Чен Ин приведе ядерну зброю у повну боєздатність
Корейський інститут аналізу оборони вказує, що КНДР має приблизно від 80 до 90 боєголовок. Кім очікує мати від 100 до 300 у довгостроковій перспективі.
У Північній Кореї зараз є щонайменше два заводи для збагачення урану. Перший розташований у головному ядерному дослідницькому центрі Йонбен, за 100 км на північ від Пхеньяну. Його відвідували сторонні наукові спостерігачі. Інший розташований у Кансоні – таємному об’єкті поблизу Пхеньяна.
Експерт з ядерної політики Фонду Карнегі за міжнародний мир Анкіт Панда вважає, що оприлюднені фото можуть бути саме з секретного заводу.
Північна Корея з 2022 року передала до Росії понад 13 тис. морських контейнерів. Розвідка Південної Кореї припускає, що у них може бути зброя.
КНДР понад два роки постачає озброєння через свій східний порт Наджин. У контейнерах вона могла провезти понад 6 млн 152-мм артилерійських снарядів.