У Кореї розповіли, чим Росія віддячить КНДР за участь у війні проти України

У Кореї розповіли, чим Росія віддячить КНДР за участь у війні проти України

Згідно з даними південнокорейської розвідки, угода між Росією та КНДР передбачає щорічне постачання до Північної Кореї 600-700 тонн рису, зарплату у $2 тис. США для північнокорейських військових, залучених у війні проти України, надання космічних технологій, а також домовленість про підтримку РФ у разі збройного конфлікту на Корейському півострові.

Аналітичний центр Інститут стратегії національної безпеки, пов’язаний із Національною розвідувальною службою, зазначив, що рішення КНДР відправити війська до Росії перед виборами в США, ймовірно, пов’язане з очікуванням, що перемога Дональда Трампа може призвести до швидкого завершення війни в Україні, повідомляє The Korea Herald, посилаючись на депутата Ві Сон Лака.

Корейський депутат Ві Сон Лак, колишній посол Сеула в Росії, заявив у коментарі The Korea Herald, що вступ КНДР у війну проти України є “досить вигідною угодою” для Північної Кореї.

Ві, як член комітету з питань розвідки Національної асамблеї Південної Кореї, був ознайомлений з угодою між Росією та КНДР Національною розвідувальною службою. На його думку, фінансова та продовольча кризи в КНДР значно пом’якшені завдяки компенсаціям з боку Росії за її участь у війні проти України.

За інформацією Національної розвідувальної служби, кожен північнокорейський солдат, який бере участь у бойових діях на боці Росії, отримуватиме зарплату в розмірі близько $2 тис. на місяць. Принаймні 10 тис. солдатів з КНДР, як очікується, прямують в Україну, що забезпечить щорічний дохід понад $200 млн.

Крім військових, наразі в Росії перебувають близько 4 тис. північнокорейських робітників із середньою зарплатою близько $800 на місяць.

За словами Ві, КНДР виробляє близько 4 млн тонн зерна на рік, однак велика частина цього врожаю – це картопля, тоді як рис становить менше третини. Країні бракує близько 1 млн. тонн зерна, щоб забезпечити потреби населення, тому російська допомога у розмірі 600-700 тис. тонн рису може покрити понад половину цього дефіциту.

У минулому Росія постачала КНДР від 50 до 100 тис. тонн рису одноразово, зазначив депутат. Тепер, коли Росія закуповує артилерійські снаряди в КНДР, частина продовольчого дефіциту у країні “ймовірно, була зменшена завдяки торгівлі зброєю”.

Корейська розвідка також повідомила, що Росія, ймовірно, допомагає КНДР з передовими космічними технологіями, оскільки Пхеньян прагне запустити ще один військовий розвідувальний супутник.

Найважливішим аспектом угоди для КНДР може стати обіцянка підтримки з боку Росії в разі військового конфлікту на Корейському півострові.

“Північна Корея офіційно підтримує Росію у війні. Якщо на Корейському півострові розпочнеться війна, КНДР може розраховувати на допомогу Росії”, – сказав Ві.

Колишній очільник корейського Інституту стратегії національної безпеки Нам Сун Вук зазначив у коментарі для The Korea Herald, що аналітичний центр корейської розвідки “применшує” значення вступу КНДР у війну проти України у своїх останніх звітах.

На думку Нама, КНДР “залишатиметься корисною для Росії як інструмент впливу” у переговорах із майбутньою адміністрацією США.

“Москва буде використовувати свої тісні зв’язки з Пхеньяном для створення важелів впливу на Вашингтон, подібно до того, як це робив Пекін раніше”, – зазначив він.

США першими рішуче засудили КНДР за випробування міжконтинентальної балістичної ракети. Прессекретар Ради нацбезпеки Шон Саветт звернув увагу на порушення КНДР багатьох резолюцій Ради безпеки ООН.

Білий дім закликав усі країни приєднатися до засудження й “розпочати серйозний діалог”. Однією з перших відгукнулася Велика Британія – закликала Північну Корею відмовитися від подальших випробувань.
Не залишили без уваги подію і в Китаї. Міністерство закордонних справ КНР висловило стурбованість подіями на Корейському півострові, а також закликало до “політичного рішення”.