У МОЗ є три сценарії для нової хвилі COVID-19 – Ляшко

У МОЗ є три сценарії для нової хвилі COVID-19 – Ляшко

У МОЗ є три сценарії для нової хвилі COVID-19 – оптимальний, песимістичний і помірний. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

“У МОЗ є низка прогнозів щодо зростання кількості випадків і щодо потенційного перебігу нової хвилі. У нас є оптимальний, песимістичний і помірний сценарій перебігу цієї хвилі. І розрахована кількість ліжок, яка має бути надалі відведена для госпіталізації хворих на ковід, також скільки ліжок повинно бути з киснем і скільки реанімаційних ліжок, якщо раптом буде важкий перебіг захворювання”, — заявив Ляшко.

Зокрема, він повідомив, що на наразі лікарні запасаються киснем. За його словами, в Україні вже закупили 15 тис. кисневих концентраторів, які дозволять лікувати або полегшувати перебіг захворювання на амбулаторному етапі, коли не буде критеріїв для госпіталізації.

“Сьогодні ми маємо штам „Дельта“ — він значно інтенсивніше вражає людей, передається від людини до людини. Користуючись нагодою, запрошую всіх до пунктів щеплень, центрів вакцинації зробити щеплення та унеможливити колапс системи охорони здоров’я”, —додав він.