fbpx

У МЗС вказали на злочин росіян на ЗАЕС

У МЗС вказали на злочин росіян на ЗАЕС

Російські військові блокують ротацію співробітників МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції.

Це є грубим порушенням норм міжнародного права, повідомляє Міністерство закордонних справ.

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує блокування Російською Федерацією ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії на тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію”, йдеться у заяві.

Росія підриває норми ядерної та радіаційної безпеки.

Попри наявність представників МАГАТЕ, окупанти продовжують активну мілітаризацію Запорізької АЕС. Розміщують у ній техніку та військовослужбовців.

“Якщо Росію не зупинити, її злочинні дії на українському ядерному об’єкті можуть призвести до катастрофи, масштаби якої були досі невідомі для Європи”, наголосили у МЗС.

Міжнародне співтовариство та генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі закликали протистояти агресії РФ та застосувати активні дії, щоб росіяни залишили ЗАЕС.

На території захопленої росіянами ЗАЕС знаходиться близько 500 озброєних російських терористів. Терористи мають при собі вибухівку.

Крім того, російські терористи на станції тиснуть на працівників тимчасово окупованої ЗАЕС. Їх примушують підписувати контракти з фейковим АТ “Експлуатуюча організація Запорізької АЕС” або іншим підприємством Росатому.

Generated by Feedzy