У НАТО сказали, як реагуватимуть на провокації “вагнерівців” у Білорусі

У НАТО сказали, як реагуватимуть на провокації “вагнерівців” у Білорусі

Виключати ймовірність провокацій найманців ПВК “Вагнер”, які перебувають на території Білорусі не можна.

Північноатлантичний альянс їх розцінюватиме як дії, які підтримує російське керівництво. Про це інтерв’ю латвійському TV3 сказав новий посол Латвії в НАТО Маріс Рієкстінш.

Водночас можливість провокацій “вагнерівців” він оцінює як відносно невисоку.

Якщо це станеться, НАТО розцінить подібні дії як такі, що підтримуються Кремлем. Альянс відповість відповідними кроками.

“Виплутатися твердженнями про те, що угруповання є приватною компанією, вже не вийде”, ‒ зазначив дипломат.

За його словами, метою нещодавнього прольоту білоруських гелікоптерів над Польщею був намір поставити під сумнів готовність НАТО до різних ризиків безпеки.

А щодо ризиків, пов’язаних із навчаннями російського флоту в Балтійському морі, то дипломат бачить у них спробу РФ продемонструвати силу.

“Я впевнений, що НАТО готовий реагувати відповідно до потреб ситуації”, ‒ наголосив Рієкстінш.

Він також додав, що Альянс регулярно проводить аналіз загроз, на основі якого готуються пропозиції щодо рішень на політичному рівні.

Аналітики нині не бачать загроз з боку “вагнерівців” ні для Польщі, ані для України. Водночас 1 серпня два білоруські вертольоти порушили повітряний простір Польщі. “Вагнерівці” не становлять загрози, доки не будуть переоснащені механізованою технікою, йдеться у звіті американського Інститу вивчення війни (ISW).

У відповідь порушення повітряного простору Польща збільшить присутність своїх військ на польсько-білоруському кордоні.