У НАТО заговорили про надання Україні ракет Tomagawk, які досягають Сибіру

У НАТО заговорили про надання Україні ракет Tomagawk, які досягають Сибіру

Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння – ракети середньої дальності з радіусом дії від 1000 до 5500 кілометрів.

Про це йдеться в резолюції НАТО.

До таких систем зокрема належать ракети Tomahawk уочнив народний депутат та голова української делегації Єгор Чернєв у Facebook.

“Навіть ракети з дальністю 1000 кілометрів зможуть долетіти до таких міст, як Москва і Санкт-Петербург, а також до Чорнозем’я, Поволжя, включаючи Татарстан, Північного Кавказу та інших територій. Якщо Україна отримає ракети з максимальною дальністю у 5500 кілометрів, під удар потраплять, наприклад, Ямало-Ненецький автономний округ, Сибірський федеральний округ або Якутія”, – прокоментував нардеп.

Включення цього пункту до резолюції створює юридичну основу для передачі подібних озброєнь країнами-членами НАТО.

Резолюція також містить заклик прискорити процес прийняття України до НАТО, активізувати “політичні та практичні зусилля” в цьому напрямку, а також підтримувати План перемоги президента України Володимира Зеленського, його формулу миру та принцип “нічого про Україну без України”.

Асамблея звернулася до союзників з пропозицією розробити до наступного саміту НАТО в Нідерландах єдину стратегію щодо Росії. Ця стратегія має бути спрямована на зміцнення спроможності альянсу стримувати та протидіяти російським загрозам, а також на зниження можливостей Росії вести війну. Зокрема, пропонується домогтися повного дотримання санкцій. Також рекомендується використовувати весь потенціал співпраці НАТО з Україною.

Окремо у документі акцентували на забезпеченні відповідальності російських військових та посадових осіб за воєнні злочини.

Через альянси, які уклала Росія, вона становить глобальну загрозу, а Україна потребує суттєвого збільшення допомоги. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні колег із країн-членів Групи Семи в Італії.