У печері знайшли язичницьке святилище

Головна Сторінка » У печері знайшли язичницьке святилище

Археологи зробили унікальне відкриття в доісторичній печері Кова-де-лес-Донес у Валенсії. На глибині понад 200 метрів вони знайшли римське святилище, яке, ймовірно, використовували в I столітті нашої ери.

Ця знахідка описана у статті для журналу LBV Magazine.

Дослідники з університетів Аліканте та Сарагоси натрапили на п’ятнадцять римських написів. Поруч вони виявили монету, викарбувану за часів імператора Клавдія. Її сховали в тріщині на стелі біля сталактита.

“Написи та монета надають незаперечні докази того, що святилище продовжували використовувати або його перепрофілювали римляни. Це відкриття підтверджує безперервність ритуального використання місця протягом різних історичних періодів”, – розповів доктор Айтор Руїс-Редондо, професор доісторії в Університеті Сарагоси та дослідник Університетського інституту досліджень навколишнього середовища Арагону (IUCA).

З 1960 року Кова-де-лес-Донес визнана святилищем. Там знайшли багато артефактів, зокрема кераміку Залізного віку. Використання печери в доісторичний період добре задокументоване, але доказів її ролі в римську епоху майже не було. Нові знахідки заповнюють цю прогалину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи встановили, хто був похований у старовинній гробниці

Окрім римських артефактів, печера відома своїми палеолітичними наскельними малюнками. У 2023 році вчені задокументували понад сто зображень, яким приблизно 24 тисячі років. Це робить Кова-де-лес-Донес найбільшим сховищем палеолітичного мистецтва в східній Іберії та одним із ключових пам’яток регіону Середземномор’я.

Відкриття має велике значення для розуміння зв’язків між римською цивілізацією та Піренейським півостровом.

Археолог-аматор Вольфганг Херкт виявив скарб кельтських монет у землі Бранденбург на північному сході Німеччини.

41 золоту монету створили понад 2 тис. років тому. Це перший відомих кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.